690 680 960

Straż pożarna ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na strażaka”

Oszuści są już coraz bardziej bezczelni i chwytają się kolejnych pomysłów, aby wyłudzić pieniądze lub okraść starsze osoby. Tym razem przestępcy chodzą po domach i mieszkaniach pod pretekstem kontroli przeciwpożarowej.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej poinformowała we wtorek o nowej metodzie oszustów, którzy próbują okraść starsze osoby lub wyłudzić od nich pieniądze.

– W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce na terenie jednego z powiatów woj. łódzkiego, Państwowa Straż Pożarna informuje, że strażacy nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych. W ostatnich dniach doszło do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania – poinformowała KG PSP.

Od długiego już czasu przestępcy działają w całym kraju metodami „na wnuczka”, czy też „na policjanta”, a teraz również „na strażaka”. W ten sposób oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek ich całego życia.

– Pamiętajmy więc o naszych rodzicach i dziadkach. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia – apeluje KG PSP.

(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Dzisiaj chodził taki i podawał się za strażaka i kalendarze sprzedawał

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska