690 680 960

Straciła ponad 100 tys. złotych, bo uwierzyła „amerykańskiemu żołnierzowi”

Niestety pomimo apeli i ostrzeżeń nadal oszustom udaje się wyłudzać pieniądze. Tym razem mieszkanka Puław straciła ponad 100 tys. złotych, bo uwierzyła w historie opowiadane przez „amerykańskiego żołnierza”, przebywającego rzekomo w Afganistanie.

Mieszkanka Puław za pośrednictwem Internetu poznała w sierpniu mężczyznę podającego się za amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji w Afganistanie. 44-latka początkowo nie dawała się wciągnąć w rozmowę, ale mężczyzna nie dał się zbyć i nadal, łamanym angielskim podtrzymywał konwersację.

Po kilku tygodniach, gdy telefoniczna znajomość trwała w najlepsze, „żołnierz” poprosił kobietę o pomoc. Twierdząc, że musi wysłać pieniądze, które ma w bazie do swojego kraju, zwrócił się do puławianki z prośbą o opłacenie przesyłki. Kobieta zgodziła się i wpłaciła kilkanaście tysięcy złotych na przesłane przez rozmówcę konto.

Podobna sytuacja powtórzyła się i kobieta wykonała przelewy na kwotę ponad 100 tysięcy złotych na wskazane przez „Amerykanina” konto. Dopiero interwencja osoby z rodziny, której 44-latka opowiedziała o znajomości z „żołnierzem” sprawiła, że kobiecie „otworzyły się oczy” i dotarło do niej, że została oszukana. Zgłosiła sprawę na policję, a mundurowi poszukują oszustów.

(fot. pixabay.com)

16 komentarzy

  1. 44 lata i sieczka zamiast mózgu. po raz kolejny z Puław , potem z Ryk albo Zamościa. Typowy elektorat PiS , im wszystko można wmówić.

  2. Dajcie namiary na takie ***, może mi coś na konto by przelały ahahaha

  3. Miećka Aniołowa

    Podobny fakt próby wyłudzenia przez „oficera US Army” został kiedyś zgłoszony naszej Policji. Olali temat totalnie.

  4. a na tablicy świeciła jej się kontrolka ESP – Ewolucja Sobie Poczeka

Kursy walut

  • USD 4.4074zł -0.57%
  • GBP 5.3351zł 0.26%
  • EUR 4.7402zł -0.16%
  • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas