690 680 960

Straciła blisko 100 tys. złotych, bo uwierzyła w historię o wypadku

Starsza mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustów. 87-latka uwierzyła w historię przestępców o wypadku i straciła blisko 100 tys. złotych. Oszustów poszukują policjanci.

Mieszkanka Lublina odebrała telefon od osoby podającej się za wnuczkę. Kobieta przekazała 87-latkce, że jej ojciec spowodował wypadek, w którym zginęła jedna osoba.

Oszustka dodała, że jest na policji i współpracuje z funkcjonariuszami, aby jej ojciec nie trafił do więzienia. W związku z tym potrzebne są pieniądze dla rodziny poszkodowanej. 87-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które zgłosi się policjantka. Niestety starsza kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom pakunek z pieniędzmi w kwocie blisko 100 tysięcy złotych.

Policjanci poszukują przestępców i przypominają, że oszustwo przybiera różne formy. Sprawcy podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywaniu pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

(fot. pixabay.com)

15 komentarzy

  1. Jeśli dobrze rozumiem, zadzwonił ktoś do babci, aby ta dała pieniądze na przekupienie policjantów.
    Jakoś do końca mi jej nie szkoda.

  2. I wcale jej nie szkoda. Ale będzie mniej dla Rydzyka.

Kursy walut

  • USD 4.413zł -0.16%
  • GBP 5.3808zł 0.35%
  • EUR 4.7109zł 0.1%
  • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas