Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Stoki narciarskie szykują się do sezonu. Pierwsze armatki śnieżne już pracują

Miłośnicy białego szaleństwa z pewnością nie mogą się już doczekać wyjazdu na narty. Po ośmiu miesiącach oczekiwania, jest szansa, że niebawem będzie okazja do pierwszego w tym sezonie skorzystania ze sprzętu narciarskiego.

Pierwsze ośrodki narciarskie w naszym regionie szykują się do rozpoczęcia tegorocznego sezonu narciarskiego. Panujące warunki atmosferyczne, czyli temperatura poniżej zera pozwoliły na uruchomienie armatek śnieżnych. W środę rozpoczęło się śnieżenie stoku narciarskiego w Chrzanowie. Na początek pracuje 14 armatek, jednak jak zapewnia właściciel obiektu, z uwagi na zapowiadany większy mróz, w czwartek uruchomionych zostanie kolejne 10.

Nie oznacza to jednak, że narciarze szybko będą mogli skorzystać ze stoku. Naśnieżanie przy dobrych warunkach może potrwać nawet około dwóch tygodni. Na 5 i 7 grudnia zaplanowano odbiory wyciągów i kolejki krzesełkowej. Dopiero wtedy ośrodek będzie mógł rozpocząć działalność. Sztuczny śnieg jest sporo trwalszy od naturalnego, więc nawet w przypadku pogorszenia się warunków jest spora szansa, że utrzyma się do kolejnych przymrozków.

Urzędnicy odebrali już wyciąg w ośrodku narciarskim w Jacni. Tam również uruchomiony już został system naśnieżania. Właściciele pozostałych stoków narciarskich w naszym regionie czekają na lepsze warunki.

(fot. ON Jacnia)

3 komentarze

  1. Niestety od 03.12 nadchodzi ocieplenie i deszcz :/ i znowu pogoda w kratke

  2. Zapytajcie na Globusie kiedy zaczynają naśnieżanie?
    Pewnie jak zwykle zima ich zaskoczy

Z kraju

Polityka i społeczeństwo