690 680 960

Siedem zastępów straży gasiło pożar mieszkania. Dwie osoby nie żyją

W środę wieczorem w Hrubieszowie doszło do pożaru mieszkania z jednym z bloków przy ul. Piłsudskiego. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej.

Do wybuchu pożaru doszło w środę przed godziną 19 w budynku mieszkalnym przy ul. Piłsudskiego w Hrubieszowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że pali się mieszkanie na czwartym piętrze. Strażacy po przybyciu na miejsce pożaru zastali w całości objęte ogniem mieszkanie. Płomienie wydostawały się też na zewnątrz poprzez okna. Niebawem pojawiła się również informacja, że w środku mogą znajdować się osoby poszkodowane.

W trakcie działań gaśniczych w palącym się mieszkaniu odnaleziono dwa ciała: 58- letniej kobiety i 68-letniego mężczyzny. Strażacy wykorzystując aparatach ochrony dróg oddechowych ewakuowali zagrożoną rodzinę z sąsiedniego mieszkania. Pozostali mieszkańcy z klatki schodowej, na której wybuchł pożar, opuścili mieszkania samodzielnie przed przybyciem straży.

Pożar prawdopodobnie powstał od niedopałka papierosa. Dokładne przyczyny pożaru ustala Policja i Prokuratura. Akcją gaśniczą kierował Komendant Powiatowy PSP w Hrubieszowie kpt. Piotr Gronowicz. Straty materialne oszacowano na 160 tys. zł. Uratowano mienie o wartości 300 tys. zł. Na miejscu z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej.

(fot. policja, st.kpt. Piotr Sendecki)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie