Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lustro ma ograniczyć liczbę wypadków na rondzie przy Makro (zdjęcia)

Na rondzie przy Makro ustawione zostało lustro, które ma zapewnić lepszą widoczność kierowcom wjeżdżającym na skrzyżowanie od strony al. Witosa. Czy ograniczy ono liczbę zdarzeń drogowych, okaże się niebawem.

Rondo Kasprzaka w Lublinie, czyli skrzyżowanie al. Witosa oraz ul. Krańcowej i Chemicznej od lat jest czarnym punktem pod względem liczby zdarzeń drogowych na terenie miasta.

Nie ma tygodnia, abyśmy nie opisywali kolejnego zdarzenia, do jakiego doszło w tym miejscu. Za każdym razem przyczyna jest taka sama, czyli zignorowanie znaków drogowych, a w konsekwencji wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.

Większość zdarzeń to mniej lub bardziej poważne kolizje, jednak co jakiś czas dochodzi tam również do wypadków. Najczęściej powodują je kierowcy jadący al. Witosa od strony zamku.

Nie zwracają oni uwagi na znak „STOP” i doprowadzają do zderzenia z pojazdami opuszczającymi rondo w kierunku ul. Krańcowej. W ostatnich dniach na skrzyżowaniu ustawione zostało lustro, które ma za zadanie zapewnić kierowcom lepszą widoczność, a tym samym sprawić, aby nie dochodziło w tym miejscu do kolejnych zdarzeń drogowych.

Lustro ma ograniczyć liczbę wypadków na rondzie przy Makro (zdjęcia)

Lustro ma ograniczyć liczbę wypadków na rondzie przy Makro (zdjęcia)

(fot. lublin112)

54 komentarze

 1. nie było podstawy aby na koniec roku wypłacić premię .Teraz jest ……………….

 2. Mam sposób na całkowite wyeliminowanie stłuczek i korków na tym rondzie.
  Zaorać to wszystko i zrobić objazdy ?

 3. Teraz będzie można przelatywać bez zatrzymywania nawet z prawego pasa. Do tej pory taki głąb musiał się zatrzymać jak mu ktoś na lewym pasie zasłaniał. Teraz spojrzy w lustro i rura…

 4. Normalnie ręce opadają.
  Znowu będzie śmiech na całą Polskę.
  Jest problem trzeba go rozwiązać a nie robić sobie żarty.
  Jak miejscy/fachowcy/nie mogą tego ogarnąć to może czas na kurs doszkalający.

 5. Montaż luster na skrzyżowaniu. Czy to zmieni przyzwyczajenia tych pań za kierownicą, które stale przeglądają się w lusterkach wewnętrznych swoich fur?

 6. Teraz zamiast na znaki będą patrzeć na lustro. Będzie jeszcze więcej dzwonów!

 7. Cyt:
  Mario Secundo 29 listopada 2018 o 10:01

  O poranku zimą można często załapać się na „czarny lód”, kiedy skręca się w słoneczny poranek z Krańcowej w stronę Zamku… Bardo zdradliwe miejsce ?

  – tu można wolno jechać i potrafi zarzucić tyłem na drugi pas. Sam kiedyś walnąłem przednimi kołami w wysepkę i dobrze że od Zamościa nikt akurat nie wjechał na rondo.

 8. Pomysł z lustrami bardzo kiepski. Sytuację z „czarnym lodem” to jakaś bajka jak o czarnej wołdze, jeżdżę tamtym rondem już kilka lat dwa razy dziennie w każdej porze roku i niczego takiego nie miałem. Widoczność też tam jest dobra, wystarczy się zatrzymać i rozejrzeć. Na ludzką głupotę nie pomogą lustra i swiatla. Osoby które powodują tam stłuczki czy też wypadki obowiązkowo powinno sie wysyłać na kurs doszkalający.

 9. Tam trzeba szlabany postawić przed STOPEM zintegrowane z sygnalizacją świetlną.

  • wystarczy wyłączyć z ruchu zewnętrzne pasy i po kłopocie, za dużo pasów i za duże prędkości, lusterko? ciekawe ile pln kosztowało jego postawienie

 10. Pan ze znakiem STOP takim samym jak przy szkołach załatwi problem 😀

Z kraju

Polityka i społeczeństwo