Spanikował na widok radiowozu. Policjanci ruszyli w pościg

W tym tygodniu funkcjonariusze z Lubartowa codziennie prowadzą pościgi za pijanymi kierowcami. Zgodnie z nowymi przepisami, ucieczka przed policją jest przestępstwem.

W środę, już po raz trzeci w tym tygodniu, policjanci z Lubartowa rozpoczęli pościg za pijanym kierowcą. Tuż przed godziną 19 funkcjonariusze patrolujący teren gminy Abramów, w miejscowości Glinnik zwrócili uwagę na dziwne zachowanie jednego z kierowców. Mianowicie na widok radiowozu gwałtownie zahamował po czym skręcił w boczną drogę.

Policjanci postanowili skontrolować kierowcę. Ten jednak zaczął się oddalać ze znaczną prędkością. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, jednak siedzący za kierownicą renaulta mężczyzna nie reagował na dawane mu znaki do zatrzymania się.

Kontynuował ucieczkę do czasu, kiedy w jego pojeździe doszło do uszkodzenia jednego z kół. Wtedy został zatrzymany i obezwładniony. Kierowcą okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Abramów. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 0,6 promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowymi przepisami, uderzającymi w piratów drogowych, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112- zdjęcie ilustracyjne)
2017-06-08 22:48:41

Zobacz również

15 komentarzy

 1. No i gitara. Na lokalne podium się załapał. Czy pierwsze miejsce, dla uciekającego ochlejmordy z sądowym zakazem już ktoś zajął czy jednak poszli po rozum do głowy?

 2. Przypominam ze funkcjonariusze policji z Lubartowa rozbili już parę samochodów wiec apeluje o rozwagę.

 3. ten rząd to żyć nie daje pijaczkom, a tak spokojnie by sobie pojechał i być może nawet nikogo by nie zabił

  • Absolwent Wyższej Szkoły Szczerzenia Zębów w Uśmiechu

   Pragnę skorygować wypowiedź mojego uczonego (zapewne) kolegi „konkretnego”, bowiem to nie rząd, ale jego zbrojne ramię, policja, dostarcza klientów sądom (różnej wysokości).

 4. To, że mu „grozi” 5 lat, to nie znaczy nic. Za ucieczkę i zmuszenie policji do pościgu powinno być niewyjęte 5 lat z klucza. Z możliwością zwiększenia przez sąd przy bardziej drastycznych okolicznościach. Grozić to mu może babcia palcem.

  • Masz rację Mickey’u 66 – nasze jeszcze pokomunistyczne sądy zbyt liberalnie podchodzą do tematu. Grozi mu 5, a dostanie dolna granice czyli 3 miesiące. Dobrze, ze chociaż zawieszać teraz nie mogą to go, ani wójt, ani jakiś gminny radny nie osłoni swoimi plecami.

 5. Gmina Abramów to dziki zachód, tam dobrze się miała PZPR oraz ORMO i im było wszystko wolno a teraz to czynią ich wnuki.

  • A dlaczego dziki zachód, a nie wschód?
   Przecież zarówno PZPR jak i ORMO to wytwór według wskazówek Moskwy, a to miasto komunistycznych inspiracji cały czas jest na wschodzie, równie dzikim jak sto lat „nazad”.

 6. Marian Kowalski-ipptv

  On nawet na porannym kacu nie jechał a świadomie, to jeszcze młody umysł ale jak widać rozum wyłączony! Zdjęcie i na stronę sądu i pełne dane – tylko wstyd powstrzyma ich przed głupotą!

 7. Przesadzacie 0.6 promila to nie tak dużo.w innych krajach europejskich to dopuszczalna dawka.w rządzie to niech sobie surowe kary wymierzaja bo kradną na potęgę i robią co chcą matoły jedne. Co najwyżej do dymisji się podają.

  • Wiedziałem, że jakiś nawiedzony się trafi z innymi krajami europejskim o większej dopuszczalności. Może przytoczysz kraje europejskie gdzie dopuszczalne jest zero? Kto ustalił limit 0,2 ? Obecny Rząd? Jedynie nawiedzona opozycja co tydzień nowy wniosek składa.o dymisję kogoś tam. Niedługo będą sprzątaczki i portierów odwoływać, bo im polityków zabraknie.

 8. Anzelm Dwunasty

  Polaków nie porównuj do tzw „innych krajów.
  Polakowi pozwolić na jazdę po np. 0,6, to zaraz pisałby, że: „ja kto 0,6 (!), w innych krajach to nawet 0,9 (!), to dlaczego u nas nie można po 1,9 (!)
  Taki Naród – zawsze żąda” więcej, czyli po polsku: wyżej sra niż doopę ma.

 9. bzdura notariusz prezesa ułaskawia przestępców

 10. Alzem dwunasty przyznaję Ci rację.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

V Międzynarodowy Dzień Slow Joggingu w Ogrodzie Botanicznym UMCS
GÓRKI I DOLINY „festiwal” przyrody Lublina 2022
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
LubYouTub – jedyne takie wydarzenie w Lublinie
Cykl weekendowych wycieczek Gutkiem dla lubelskich rodzin