Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Sławomir Nitras: „W Chełmie jest pewnie ze trzy autobusy”. Prezydent Chełma odpowiada „Za tę pogardę należą się chełmianom przeprosiny” (wideo)

Sławomir Nitras podczas radiowego wywiadu stwierdził, że: „…w Chełmie jest pewnie ze trzy autobusy…”. Na te słowa od razu zareagował prezydent Chełma Jakub Banaszek i przekazał, że autobusów jest kilkanaście razy więcej i wezwał posła Nitrasa to przeprosin chełmian.

40 komentarzy

 1. Powinno być nie jest, a są 3 autobusy. Jeśli już. Polszczyzna się Panie pośle Nitras kłania.

 2. A go to tam obchodzi. On z wielkiego Szczecina pochodzi. Pewnie nawet nie wie, że Chełm to miasto, i nie wykluczam, że pierwszy raz w programie radiowym o takim mieście usłyszał.

 3. A co na to poseł Grabczuk z PO. Może jakaś reakcja z jego strony.

  • Wspomniany poseł Ziemi Chełmskiej zapewnie nie ma zbyt wiele do opowiedzenia, jak to na przestrzeni lat troszczył się o miasto Chełm będąc marszałkiem i wicemarszałkiem Lubelszczyzny. Ot takie to kuriozum.

 4. Co sie dziwić posłowi Nitrasowi skoro stosunek niektórych lublinian do mieszkańców Chełma jest dokładnie taki sam jak posła Nitrasa. Tymczasem Chełm to miasto prawie 100 tyś., drugie w województwie jeśli chodzi o liczbę mieszkańców po Lublinie, od 3 lat szybciej rozwijające się (bijące na głowę np. taki Zamość), choć rzeczywiście 3x mniejsze od Lublina.

  • Oj chyba masz bardzo nieaktualne dane. W Chełmie jak jest 60tys mieszkańców to będzie dobrze. Nie ma pracy, ludzie uciekają na zachód kraju. Społeczeństwo coraz starsze i coraz biedniejsze.
   Chcesz porównywać do Zamościa? Już dawno Zamość odstawił Chełm w rankingu i jest przed nim dużo lat do przodu. Podam Ci jeden przykład: Kup nowy samochód w salonie w Chełmie. Hmmm no nie kupisz, bo nie ma żadnego, a w Zamościu masz co najmniej 3 salony. To pokazuje, że Chełm jest tak biedny i w ogonie byłych miast wojewódzkich, że nawet taka tania marka jak Fiat nie chce mieć tutaj ASO.

 5. Od 2 lat sorry. Banaszek został prezydentem w 2018. Za Fiszowej w mieście był marazm i miasto staczalo się w stronę takiego Zamościa. Ale za Banaszka Chełm bardzo się zmienia idziemy drogą Rzeszowa.

  • Coś ci się pomerdało z tym Zamościem. Chełm za rządów poprzedniej ekipy cudotwórców – rządzicieli nie staczał się w rozwoju w kierunku Zamościa, bo nie mógł, choć chciałby. Wyjątkowo skutecznie i konsekwentnie „pomagał” w tym Chełmowi m in ówczesny marszałek woj. lub., później wicemarszałek, a obecnie poseł. Skutki są, jakie są, czyli opłakane. Dzięki takim układom wspomniany Zamość i inni w regionie skorzystali, Chełm zaś staczał się rzeczywiście, ale w przepaść. Teraz coś drgnęło. Zobaczymy, czy to będą sensowne, uporządkowane rzeczywiste zmiany na lepsze, czy kolejna kicha z jeszcze większym zadłużeniem miasta i „z góry zaplanowanym ? zabalsamowaniem na truposza – wydmuszkę”
   niedofinansowanych firm komunalnych, na które bardzo łatwo jako właściciel (miasto Chełm) z wieloletniego przyzwyczajenia nakładało obowiązki, nie rekompensując ponoszonych kosztów. Pożyjom – uwidim, jak to mówił podobno m in pisarz Sofronow – ten od Bareji z „Alternatywy 4”.

 6. A jest więcej???

 7. To taka przenośnia, pewnie są ich trochę więcej…

 8. Tabor Edytuj
  Tabor Chełmskich Linii Autobusowych to obecnie 34 sztuki używanych Mercedesów-Benz O530 które eksploatowane były dawniej na terenie Niemiec i Szwajcarii. Są one niskopodłogowe oraz posiadają system informacji pasażerskiej. Pojazdy są zasilane olejem napędowym. Firma oprócz autobusów liniowych posiada autokar turystyczny marki Setra oraz 5 pojazdów technicznych.

  Do obsługi sieci komunikacyjnej wykorzystuje się 21 pojazdów w dni powszednie, 11 w soboty i 9 w niedziele.

 9. Człowiek na „stanowisku” a wypowiada się nie sprawdzając w 100% rzeczywistości…. Gratuluje Panie Sławomirze inteligencji… zapraszam do podstawówki… tam uczą pewnych zachowań…

 10. Jako Chełmianin nie życzę sobie przeprosin od chama, który grzebie w damskich torebkach:)

Z kraju

Polityka i społeczeństwo