Upatrzył sobie w autobusie 12-latkę, chciał ją wyciągnąć na zewnątrz. Pijany Ukrainiec zatrzymany przez policję (zdjęcia)

Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który dzisiaj po południu chciał wyciągnąć z autobusu jadącą nim 12-latkę. W obronie dziecka stanęli pasażerowie. Mężczyzna był pijany.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 14:30 na ul. Gospodarczej w Lublinie. Na jednym z przystanków do autobusu komunikacji miejskiej wsiadł mężczyzna, który nagle zaczął szarpać nastoletnią pasażerkę. Usiłował on wyciągnąć 12-latkę na zewnątrz, jednak gwałtowna reakcja pasażerów sprawiła, że jego plan się nie powiódł. Dziewczynkę chwyciła jedna z kobiet, zaś zaalarmowany o wszystkim kierowca, zablokował drzwi.

Napastnik uciekł, zaś o wszystkim powiadomieni zostali policjanci. Po ustaleniu rysopisu mężczyzny, funkcjonariusze zaczęli przeczesywać pobliski teren. Niebawem mężczyznę zauważyli policyjni wywiadowcy i zatrzymali go.

Jak ustaliliśmy, był to obywatel Ukrainy. Znajdował się pod wpływem alkoholu. Ponieważ nie posiadał dokumentów, jak tez nie chciał podać swoich danych, został osadzony. Po wytrzeźwieniu będą z nim wykonywane dalsze czynności. Dokładnie sprawdzane będzie również, jakie zamiary miał wobec nastolatki.

(fot. lublin112)

Zobacz również

16 komentarzy

  1. Mowa nienawiści. Redakcja powinna reagowac.

  2. czasami policja w tym kraju działa BRAWO Panowie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)