Silny mróz i intensywne opady śniegu zbliżają się do woj. lubelskiego. Temperatura spadnie poniżej -20°C

Zgodnie z prognozami wkraczamy w coraz chłodniejszy okres synoptyczny. Kolejne dni przyniosą znaczne spadki temperatury, a także większe opady zimowe.

W piątek jesteśmy w masie arktycznej. Niska zawartość wilgoci skutkuje małym zachmurzeniem. Temperatura wyniesie w najcieplejszym momencie od -4°C do 3°C. Opady atmosferyczne nie wystąpią do końca dnia.

Podczas nadchodzącej nocy sytuacja synoptyczna nie ulegnie drastycznej zmianie. Dalej będziemy pod wpływem wyżu z ośrodkami nad Skandynawią, Morzem Norweskim oraz Oceanem Arktycznym. Napływać będzie mroźne powietrze arktyczne z północy. Tylko na południu kraju zaznaczy się front ciepły. Temperatura wyniesie od -11°C do -7. Zachmurzenie ma być na ogół małe i umiarkowane.

W sobotę pogodę dalej kształtować będzie wyż z północy. Napływać będzie zimne powietrze arktyczne z północnego-wschodu. Zachmurzenie ma być na ogół małe i umiarkowane. Opady atmosferyczne nie wystąpią. Temperatura wyniesie od -8°C do -3°C. Odczucie chłodu potęgować ma wiatr z północnego-wschodu.

Noc z soboty na niedzielę dalej z napływem powietrza arktycznego z północnego-wschodu. Termometry w regionie pokażą od -16°C do – 11°C. Zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, a wiatr słaby i umiarkowany. W obszarach rozpogodzeń i słabego wiatru spadki temperatury mogą być największe. Nie powinno padać.

W niedzielę zachmurzenie na ogół duże i całkowite. Możliwe są słabe i umiarkowane opady śniegu. Odczucie chłodu potęgować ma silny wiatr ze wschodu, wyraźnie obniżający temperaturę odczuwalną. Temperatura wyniesie od -12°C do -8°C.

Noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie zachmurzenie duże i stopniowo zanikające opady śniegu. Temperatura wyniesie od -13°C do -11°C.

Na początku przyszłego tygodnia dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Śródziemnego. Możliwe są intensywne opady śniegu, które skutkować będą przyrostem pokrywy śnieżnej o ponad 20-30 cm, a silny wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Na drogach mogą zapanować trudne warunki do jazdy. Możliwe, że na południu woj. lubelskiego wystąpią groźne opady marznące, a nawet deszczu lodowego. Po przejściu niżu rozpocznie się napływ mroźnego powietrza. W połowie przyszłego tygodnia nocami należy spodziewać się spadków temperatury poniżej -20°C, ale więcej informacji podamy wkrótce.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i chmur

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Daj Boże z -30 st. – tałatajstwu odechce się szwendać bez celu w te i we te, a może se kto co złamie…

  • idźsiepomodlić

   typowy polak katolik

   • Trochę się pomyliłeś – Polakiem jestem, ale katolikiem już nie…
    Po za tym nie rozumiem, jak religia ma się do prognozy pogody…
    Za to pogdoda ma wpływ na nasze zdrowie, a nawet na złamania, stad moje nadzieje bo jestem sprzedawcą gipsu. :mrgreen: 😆 :mrgreen:

  • abdul wisimulacha

   I po co się odezwałeś?
   Tak twoi znajomi tylko przypuszczali,że jesteś głupim ćwokiem a teraz rozwiałeś ich wątpliwości.

  • Może ty złamiesz giry i ręce i jęzor obetniesz.

 2. Redakcjo to jak to wkoncu będzie z niedzieli na poniedziałek ?

 3. Mróz w zimie to tak samo zaskakujące i zjawisko nie do przewidzenia jak pieszy na PdP, pociąg na przejeździe kolejowym, albo rowerzysta na chodniku w Lublinie.

 4. Zima jest…to jest zimno i śnieg…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS