Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ścieżki rowerowe, alejki, place zabaw i miejsca do odpoczynku. Zmiany w parku Jana Pawła II (zdjęcia)

Do końca listopada mają się zakończyć prace związane z urządzaniem dwóch części Parku Jana Pawła II na lubelskich Czubach. Do wykonania pozostało już bardzo niewiele, jest to zabezpieczenie schodów czy też montaż urządzeń na placu zabaw.

Trwają prace w dwóch przeciwległych częściach Parku Jana Pawła II na lubelskich Czubach. Chodzi o wąwóz pomiędzy osiedlami Świt i Łęgi do ulicy Poznańskiej oraz z drugiej strony, wzdłuż osiedla Górki. Są one prowadzone są na wniosek mieszkańców, którzy zgłosili projekt potrzeby zmian na tym terenie do Budżetu Obywatelskiego. Pomysł się spodobał i uzyskał poparcie, dzięki czemu powstały nowe ścieżki rowerowe, alejki spacerowe, dwa place zabaw, plac do ćwiczeń parkour oraz liczne miejsca do odpoczynku i rekreacji.

W wąwozie w części do ul. Poznańskiej zbudowana została oświetlona trasa pieszo-rowerowa o długości 650-metrowej. Tuż przy niej znalazły się cztery miejsca wypoczynkowe, w formie półkolistych zatok. Oprócz stojaków na rowery posiadają one ławkami czy też kosze na śmieci. W nowej części parku powstał także plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią, wygrodzono niewielki wybieg dla psów oraz uporządkowano zieleń. Wybudowano też schody prowadzące do dna wąwozu od ul. Rzeszowskiej do osiedla Świt. Do końca miesiąca schody mają jeszcze zostać jeszcze zabezpieczone przed niekontrolowanym zalewaniem wodami opadowymi i nanoszeniem błota.

Z kolei w części parku wzdłuż osiedla Górki dobiegają końca prace związane z budową ponad 500-metrowej drogi rowerowej i ścieżek pieszych w stronę ul. Nadbystrzyckiej i ul. Wyżynnej. W ramach inwestycji powstały trzy zatoczki które wyposażone będą w ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe. Została też przygotowana podbudowa i nawierzchnia betonowa pod plac do ćwiczeń parkour. Do wykonania pozostał również montaż głównych elementów i nawierzchni bezpiecznej oraz urządzenie nowego placu zabaw. Koszt prac w pierwszej części parku to prawie 2 mln zł, w drugiej zaś 1,3 mln zł.

(fot. UM Lublin)

12 komentarzy

 1. Bardziej krętej się tej ścieżki zrobić nie dało? Jeździłem nią juz kilka razy i uważam, że jest mocno niebezpieczna.

  • masz na Jana Pawła II prostą? to jeździj tamtą. to jest park osiedlowy, gdzie ludzie sobie spacerują z dziećmi, wyprowadzają psy – a nie „autostrada” na której masz się wyszaleć i trenować do TdF…

   • Dzieci nie powinno być na ścieżce rowerowej – i tu kolejny babol, ścieżka jest za blisko chodnika. A zakręt prawie 90 stopni z górki i na tym zakręcie latarnia to nawet przy spokojnej jeździe ok 15km/h nie jest bezpieczne. No i skoro to park dla rodzin, a wzdłuż JPII jest prosta ścieżka to jaki sens był robić drugą, równoległą ścieżkę?

  • łunia dała ka$ę to cza było kręcić i kręcić! nie wiem o kiego wała zrobili tą ścieżkę jak wzdłuż JP 2 jest świeżo odnowiona ścieżka i chodnik…no bo trzeba wydać dla samego wydania.. pełno jest takich chybionych mega drogich EU inwestycji:/ tu ładują scieżkę razy dwa, a na głębokiej od filaretów chodnik pamięta głęboki prl! ehh

  • Tu się zgadzam – trochę przesadzili, kogoś pokręciło.

 2. Brawo… Mi się projekt podoba.

 3. Ciekawe za ile lat będą zmieniać nazwę przy obecnej polityce watykanu.

 4. Ale o uroczej przerwie w okolicach wiaduktu na JPII nie wspomnieliście. Ścieżka – błoto – ścieżka. Rewelacja.

  • Tajemnica uroczej przerwy tkwi we właścicielu gruntu – to teren kościoła przy Kaczeńcowej. I po prostu nie było zgody na budowę ścieżki na gruncie kościelnym.

 5. No niezłe OS-y,
  trzeba będzie półślizgiem wchodzić.

 6. A auta dalej na tym osiedlu, nie ma gdzie zaparkować.

 7. kiedy połączą ścieżkę w całość, te brakujące 20-30 m to totalna kpina.