690 680 960

Sanepid zezwolił na kąpiel w zalewie w Krasnobrodzie

Sanepid ogłosił w środę, że badania próbek wody pobranych z zalewu w Krasnobrodzie wskazują że można już wchodzić do wody.

Zalew w Krasnobrodzie był jedynym zbiornikiem wodnym w województwie, gdzie kontrole wody przeprowadzone przez sanepid wykazały jej skażenie bakteriami kałowymi, przez co kąpielisko nie zostało dopuszczone do użytkowania. Do wody najprawdopodobniej dostały się ścieki, które zanieczyściły cały zalew. Było to o tyle pechowe, zwłaszcza że w poprzednią niedzielę uroczyście oddawano do użytkowania zaplecze turystyczne nad wodą.

Pomimo wprowadzonego 4 lipca zakazu kąpieli, impreza się odbyła, jednak nikt nie mógł wchodzić do wody. Przez ostatnie dni trwały intensywne prace związane z wymianą wody w zbiorniku. Cały nurt przepływającej w pobliżu rzeki został skierowany do zalewu, co pozwoliło na oczyszczenie wody. We wtorek inspektorzy zamojskiego sanepidu ponownie pobrali próbki wody i dzisiaj poinformowano że jest ona czysta i nadaje się do kąpieli.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!