Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Są przeprosiny i zadośćuczynienie ze strony księdza-podglądacza. Sąd podjął decyzję o zakończeniu sprawy

W środę Sąd Rejonowy Lublin-Zachód ogłosił, że sprawa księdza Artura S., który odpowiadał w głośnej sprawie nagrywania mężczyzny w toalecie, zostanie umorzona. Decyzję podjęto z uwagi na porozumienie, jakie zawarły obie strony.

Nie będzie sądowego procesu księdza Artura S. z parafii Najświętszej Matki Panny Matki Kościoła w Łukowie. Duchowny odpowiadał za zdarzenie z 9 lutego br., kiedy to w toalecie galerii handlowej Vivo w Lublinie nagrywał mężczyznę. Prokuratura oskarżyła go o usiłowanie utrwalenia wizerunku nagiego mężczyzny.

Śledczy wskazali, że 37-latek działał podstępnie wykorzystując telefon komórkowy, którym chciał zarejestrować znajdującego się w sąsiedniej kabinie pokrzywdzonego. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi, iż mężczyzna zorientował się co się dzieje i natychmiast zareagował.

We wrześniu odbyła się pierwsza rozprawa. Sędzia podjął decyzję o skierowaniu jej do mediacji. Wskazał, że jeżeli w ciągu 30 dni stronom nie uda się osiągnąć porozumienia, wówczas ruszy proces duchownego.

Dziś sąd ogłosił, że mediacje zakończyły się sukcesem. Oskarżony przeprosił pokrzywdzonego, zaoferował mu również zadośćuczynienie finansowe, na co ten przystał. W wyniku tego wycofał wniosek o ściganie księdza. Z tego też powodu sędzia postanowił umorzyć postępowanie. Zobowiązał jedynie Artura S. do pokrycia kosztów sądowych.

25 komentarzy

  1. Znowu ta homoseksualna sekta

  2. A czy już przenieśli go dyscyplinarnie do innej galerii? Czytałem o takiej możliwości ukarania…

    • To zróbcie tak jak w Kanadzie,czy na Alasce. Tam taki klecha byłby wydalony do Watykanu, bez prawa powrotu.

  3. Całe sądy zboczeńca zostawili na wolności

  4. Zapłacił ” co łaska” czy określona suma?

  5. Pewnie też pedofil

  6. No dobrze, ksiądz czy nie ksiądz, nieważne, więcej jest zboczeńców, ale co dalej? Jakieś badania psychiatryczne czy jakieś konsekwencje ze strony kościoła w postaci czasowego wstrzymania się w posłudze kapłańskiej…?

Dodaj komentarz

Z kraju