Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Są pieniądze na wakacyjny szynobus. Pociąg Chełm – Włodawa ponownie wyjedzie w trasę

Gminy, przez których teren przebiega linia kolejowa z Chełma do Włodawy, po raz kolejny zawarły porozumienie w sprawie uruchomienia wakacyjnego połączenia. Szynobus będzie kursował od czerwca do końca sierpnia.

Uruchamiane od kilku lat wakacyjne połączenie kolejowe z Chełma do Włodawy corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem turystów. Jednak sezonowy pociąg jest nie tylko atrakcją turystyczną, stanowi bowiem doskonały środek transportu dla mieszkańców poszczególnych gmin, przez które przebiega linia kolejowa.

Już wiadomo, że i w tym roku połączenie to zostanie wznowione. W sprawie jego dofinansowała porozumiało się wspólnie osiem samorządów, czyli województwo lubelskie, miasto Chełm, powiat włodawski, miasto Włodawa, gmina Chełm, gmina Ruda-Huta, gmina Wola Uhruska i gmina Włodawa. Kwota, jaką muszą wyłożyć poszczególne gminy wynosi kilka tysięcy złotych, więc nie jest to duża suma. M.in. gmina Włodawa zarezerwowała właśnie na ten cel 6 tys. 710 złotych.

Połączenie będzie obsługiwane szynobusem, który ma kursować od czerwca przez całe wakacje. Będzie wykonywał po dwa kursy w każdą sobotę i niedzielę. Co ważne pasażerowie będą mogli do wagonu zabrać ze sobą rowery. Jest to bardzo popularne, zwłaszcza wśród turystów, którzy wybierają się na rowerowe przejażdżki po ostępach naszej wschodniej granicy, a także terenach Chełmskiego czy Sobiborskiego Parku Krajobrazowego.

Pierwszy szynobus po latach przerwy, pojawił się na tej trasie w wakacje 2012 roku. Od tamtej pory każdego roku sezonowe pociągi wyruszają co weekend w 45 kilometrową trasę z Chełma do Włodawy. Pokonają ją w niecałą godzinę.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-04-11 16:40:54

Komentarze wyłączone