690 680 960

Policjanci wystawili 17 mandatów podczas akcji „Bezpieczny przejazd”

Świdniccy policjanci razem z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili w poniedziałek akcję „Bezpieczny przejazd”. Mundurowi wystawili 17 mandatów za zignorowanie znaku „STOP” przed przejazdem kolejowym.

Wczoraj policjanci ze świdnickiej drogówki wraz z funkcjonariuszami SOK w Chełmie, przeprowadzili działania w ramach akcji „Bezpieczny przejazd”.

Czynności służbowe wykonywano w rejonie przejazdów kolejowych w miejscowości Trawniki oraz Biskupice. Akcja miała na celu ujawnianie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego w obrębie przejazdów kolejowych.

Do działań został użyty specjalistyczny pojazd Mobilnego Centrum Monitoringu Służby Ochrony Kolei. W wyniku podjętych działań policjanci ukarali mandatami karnymi 17 kierujących pojazdami, którzy zignorowali znak „STOP” przed przejazdem kolejowym. Kierowcy podczas akcji otrzymywali ulotki informacyjne.

Szczegóły akcji można śledzić na stronie internetowej www.bezpieczny-przejazd.pl.

2017-04-11 16:01:31
(fot. Policja Świdnik)

11 komentarzy

 1. Brawo, od dzisiaj pewnie zaczną zatrzymywać się przed stopem. XDDDDDD

 2. Bardzo dobra akcja, popieram. Wiele osób wykazuje się rażącą beztroską nie tylko na przejazdach, ale też na skrzyżowaniach ze znakiem stop – tu też przydałaby się podobna akcja.

 3. A ten robot w kasku … jaki kraj, takie Gwiezdne Wojny.

 4. Brawo,aż strach pomyśleć co by się działo jakby nie ta dobroczynna akcja.Serdeczne podziękowania dla całego sztabu.którzy czuwali nad tą akcją.

  • Swawolnik zmurszały

   Nie wiesz co by się działo??? Kilku kolejnych „nie zauważyłoby” pociągów i trzeba by potem sprawdzać czy obsługa pociągu była trzeźwa.

 5. W Biskupicach nie ma przejazdu kolejowego jest wiadukt nad torami ale w koloni Stróży to mogę się zgodzić tz między Łysołajami a Biskupicami

  • Dokładnie, albo pomyliło im się z przejazdem w Trawnikach od strony Biskupic. Ewentualnie może stali przy drodze polnej prowadzącą przez przejazd na trasie Biskupice- Trawniki.

 6. Osobiście widziałem czarnego busa z masztem i czymś jeszcze na stojaczku przy przejeździe w Trawnikach w kierunku Oleśnik…..też się zdziwiłem ale zawsze się zatrzymuję, za dużo wypadków widziałem w Trawnikach na tym przejeździe i przejściu pieszym w pobliżu……

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin