Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Rzucił się na idącą ulicą kobietę, usiłując ją zgwałcić. Na pomoc zaatakowanej ruszył przypadkowy świadek

Zarzut usiłowania gwałtu usłyszał 35-letni mężczyzna, który zaatakował idąca ulicą kobietę. Napastnika obezwładnił jeden z kierowców, który widząc co się dzieje, nie zawahał się interweniować.

Wszystko wydarzyło się w piątek 22 czerwca około godziny 16 w Biłgoraju. Jak wynika z ustaleń policjantów, 43-letnia mieszkanka Biłgoraja idąc ul. Lubelską została zaatakowana przez mężczyznę. Napastnik przewrócił kobietę, dotykał piersi i usiłował zerwać z niej ubranie.

W pewnym momencie 43-latka wyrwała się napastnikowi i zaczęła uciekać wzywając pomocy. Po chwili jednak potknęła się i upadła. Wtedy po raz kolejny dopadł ją napastnik.

Zdarzenie zauważył przejeżdżający w pobliżu kierowca. Bez wahania ruszył na pomoc kobiecie. Obezwładnił napastnika, a o wszystkim powiadomiona została policja. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 35-letni mieszkaniec Biłgoraja.

Na miejscu interweniował również zespół ratownictwa medycznego. Napadnięta została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek był trzeźwy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi biłgorajska prokuratura.

Śledczy postawili mężczyźnie dwa zarzuty. Pierwszy dotyczący dopuszczenia się innej czynności seksualnej, drugi usiłowania gwałtu. Decyzją sądu, wobec 35-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-07-05 23:45:45

17 komentarzy

  1. Wszystko wydarzyło się w piątek 22 czerwca około godziny 16 w Biłgoraju. Jak wynika z ustaleń policjantów, 43-letnia mieszkanka Biłgoraja idąc ul. Lubelską została zaatakowana przez mężczyznę. Napastnik przewrócił kobietę, dotykał piersi i usiłował zerwać z niej ubranie.

    W pewnym momencie 43-latka wyrwała się napastnikowi i zaczęła uciekać wzywając pomocy. Po chwili jednak potknęła się i upadła. Wtedy po raz kolejny dopadł ją napastnik.

    Gdzie ta różnica wieku w tekście????

Z kraju

Polityka i społeczeństwo