Rowerzyści zderzyli się na ścieżce koło Zalewu Zemborzyckiego. Jeden z nich trafił do szpitala

Dwóch poruszających się rowerami mężczyzn zderzyło się na ścieżce rowerowej koło Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. Przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 12:15 na ścieżce rowerowej biegnącej w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego od strony ul. Krężnickiej. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o zderzeniu dwóch cyklistów. Jak wnikało ze zgłoszenia, jeden z nich leżał ranny na ziemi. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wyjaśniał nam kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, kierujący rowerem 82-latek wyjeżdżał z drogi prowadzącej do posesji na ścieżkę rowerową. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się drogą dla rowerów 55-letniemu cykliście, który jechał w kierunku ul. Cienistej. Tym samym doprowadził do zderzenia jednośladów.

Sprawca zdarzenia został przetransportowany do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Badanie alkomatem wykazało, że obaj rowerzyści byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zderzenia jednośladów.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. Może go nie zauważył, może nie wiedział, że trzeba się rozejrzeć, przecież wolno jechał, a poza mu się skręciło za bardzo… Czego wymagać od 82-latka. Ja w wieku tego rowerzysty pewnie nie będę miał już czucia w kończynach…

 2. Myślę,że ścieżka rowerowa to jednak nie tor wyścigowy,o czym niektórzy zapominają….

 3. Ciekawe co na to Franio. Co ja twierdzę na temat ustępowania pierwszeństwa przejazdu? Pochwalam takie zachowanie, czy wymagam przestrzegania przepisów?

 4. Przecież wszyscy wiedzom, że ja tutaj wyjeżdzom.

 5. Miastowi nawet rowerami nie potrafią jeździć nie mówiąc już o poważniejszym sprzęcie.

  • ***** *** i ich wyborców

   Siedź w stodole i nie marudz, bierz się za rozrzucanie gnoju hyhy

   • Sołtys dobrze mówi. Daj do ręki szlifierkę kątową człowiekowi z miasta i odsuń się na bezpieczną odległość to zobaczysz co się będzie działo🤣

 6. Niektórzy zap… i nie patrzą na innych. Czują się jakby byli na ekspresówce i cała ścieżka należała do nich. Nieraz jeżdżę po takich ścieżkach i widzę takich id…

 7. A czy DDR jest przystosowana do poruszania się takich gabarytów jak ten radiowóz? A dziwić się później, że są koleiny i wypadki.

  • Tak, jest przystosowana. Poruszać się nią mogą nawet wozy straży pożarnej. W trakcie projektowania użyto mózgu, w przeciwieństwie do ciebie. A dziwić się później, że tyle tępoty w tym kraju.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka