Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy zapowiadają blokadę krajowej dwójki. Pojawią się utrudnienia w ruchu w regionie

W niedzielę rozpoczną się blokady dróg krajowych, zapowiadają rolnicy zrzeszeni w OPZZ. Podróżujący krajową 2 muszą się uzbroić w cierpliwość. Rolnicy zapowiadają, że wyjdą w różnych miejscach.

Rolnicy tłumaczą, że do takiego kroku zmusili ich rządzący. – Rozmów z rządem nie było, nasze postulaty nie są spełniane a nawet brane pod uwagę. Będą blokady dróg i strajki – wyjaśniają rolnicy zrzeszeni w OPZZ.

Jak mówią rolnicy to nie oni są organizatorem tego protestu ale polski rząd, minister rolnictwa i premier polskiego rządu. Protestujący żądają aby premier Ewa Kopacz ujawniła źródło pochodzenia 100 milionów euro dla Ukrainy. Jednocześnie rolnicy mówią, że rząd nie ma pieniędzy na rekompensaty za uprawy zniszczone przez dziki oraz za zakaz uboju rytualnego oraz niskie ceny rynkowe surowców.

– Na to są pieniądze, a na wypłatę siedmiu milionów złotych na wypłaty odszkodowań dla polskich producentów kukurydzy czy ziemniaków nie ma – mówi szef OPZZ rolników.

Przez tydzień rząd nie ustosunkował się do postulatów rolników. Ci więc zapowiedzieli, że wyjadą na drogi. O godz. 10 zaczął się pierwszy protest na krajowej dwójce w miejscowości Zdany koło Siedlec. Jeszcze w niedzielę planowane są blokady w innych miejscach, nie tylko na drodze krajowej nr 2 ale także na innych drogach w kraju.

Oprócz rolników z OPZZ narzekają też właściciele gospodarstw zrzeszeni w „Solidarności” Rolników Indywidualnych. Na wtorek zapowiedzieli ogólnopolską akcję blokowania dróg.

Cykliczne blokady w ramach protestu obejmą drogi w województwach: mazowieckim, lubelskim, podlaskim, dolnośląskim i wielkopolskim. Blokady na drogach mają się pojawiać co dwa dni. Jeżeli taki protest nie przyniesie rezultatu to rolnicy planują paraliż Warszawy, zapowiadają gwiaździsty marsz na stolicę.

2015-02-01 11:25:04
(fot. lublin112.pl)

31 komentarzy

 1. LUBLINIANIN ,ANABELLA ,ONA skończcie już te swoje wypociny skrobać bo czytając to srać się chce znawcy od siedmiu boleści wielce miastowi a słoma z butów sterczy

  • powyższa wypowiedz o jakimkolwiek poziomie inteligencji nie świadczy.

   • pierdu ,pierdu -pitu,pitu

   • twoj poziom inteligencji swiadczy za to wiele… glosisz teorie wyssane z palca. Wydaje ci sie ze na wszystkim sie znasz a tak naprawde jestes sfrustrowanym aferowiczem . Pewnie razem z bicepsem dzielicie marny los zwyklego bezrobotnego obywatela.

 2. Bicepsie marny dotknela cie krytyka wiec lepiej zażyj coś na uspokojenie . Porownojesz posrancu gospodarke francji do polskiej . Jesli tak bronisz rolnikow to idz protestowac pod sejm a nie denerwowac kierowcow niczemu winnych potomku leppera . Z gnojowka zamiast mozgu.

  • to co według ciebie mają zrobić ogłosić strajk okupacyjny w gospodarstwie? też dużo jeżdżę ale tak naprawdę co mają zrobić żeby zwrócić uwagę na swoje problemy, na marginesie wkur…a mnie ta hipokryzja ceny w sklepach jakoś nie spadają kiedy zboże tanieje, cena wędliny nie spada chyba to widzicie.

 3. Jesli mieszkasz w miescie to nic nie wiesz o zyciu na wsi ze musisz tyle pracowac co w miescie za dwoch zeby zarobic na tego fenda swieta niedziela zima czy deszcz musisz isc robic wstawac o 5 i klasc sie o 22 i ciagle musisz sie martwic czy wystarczy na wszystko przy obecnych cenach

 4. bardzo dobrze z tymi strajkami rolników. Tylko czemu tak późno???

 5. 123 zgłoś się ś****u!!! jakoś mało kto mnie skrytykował ty jesteś frustratem po twoich komentarzach widząc zdziwił byś się jak byś zobaczył mój biceps na swoim pysku wróćmy do tematu, nie czytasz komentarzy wszystkich od początku tylko wyrywkowo nie mówiłem że blokowanie DK jest dobrem, do tego nawet pewnie nie znasz definicji gnojówka pozwolisz ze zacytuje [*******] haha co ma gospodarka Francji do rolników?? temat []***** jest o GOSPODARSTWACH ROLNYCH !!! SIPMA Lublin lub URSUS wiesz co to jest [*****] bez szkoły jak by nie rolnictwo dla kogo ci ludzie by pracowali plujesz jadem a pojęcia o życiu i gospodarce tudzież rolnictwie za nic!!!

 6. Bijecie pianę i prawie gotowi sobie jesteście do gardeł sobie skoczyć.
  Zapominacie o jednej rzeczy – na jesieni wybory i opozycja szykuje się już powoli do nich za pomocą swoich cichych wspólników (ZZ). Nie dziwi Was, że raptem zaczęły protestować dwie „najbiednejsze” grupy społeczne?
  Rolnicy ze swoimi dopłatami i górnicy ze swoimi dodatkami do pensji (bronią nawet posiłków regeneracyjnych dla pracowników biurowych – żenada).

Wiadomości z info112