Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy strajkują, niszczeniu ulegają drogi na objazdach. Jest pismo w tej sprawie

W związku z protestem rolników na terenie powiatu kraśnickiego, do Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku wpłynęło pismo od Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku informujące o degradacji dróg, które nie posiadają odpowiednich parametrów technicznych nośności. Chodzi tu o pojazdy ciężarowe poruszające się wyznaczonymi na nich objazdami.

Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku poinformowała, że w związku z rolniczymi protestami na terenie powiatu kraśnickiego dochodzi do niszczenia dróg powiatowych, którymi kierowany jest ruch pojazdów ciężarowych. W tej sprawie do komendy wpłynęło pismo od Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku.

– W odpowiedzi na prośbę o skierowanie w/w kategorii pojazdów w kierunku miejscowości Urzędów przez Wilkołaz Trzeci (droga powiatowa nr 2722L i 2701L) wystawiliśmy patrole, które zgodnie z zaleceniami nie będą przepuszczać samochodów ciężarowych zjeżdżających z dawnej drogi krajowej nr 19 w kierunku miejscowości Ostrów (DP nr 2724L) ani w kierunku Dąbrowa Bór (DP nr 2701L). Samochody osobowe mogą poruszać się jak dotychczas – przekazała w komunikacie kraśnicka Policja.

Jednocześnie w kolejnych dniach oprócz trwającej blokady drogi ekspresowej na węźle Kraśnik-Północ, w okresie 27-29.02.2024r pojawią się kolejne utrudnienia drogowe w godzinach 9:00-16:00 wskutek zgłoszonego następnego zgromadzenia-protestu rolników. Będą one polegać na: przejeździe kolumn ciągników rolniczych z Wilkołaza do skrzyżowania dróg ulic Przemysłowej i Janowskiej w Kraśniku drogą krajową numer 19 i blokadzie ronda od tej strony i przejeździe kolumn ciągników na drogę łączącą skrzyżowanie dróg ulic Przemysłowa i Janowska w kierunku drogi nr 74 i blokadzie ronda od jej strony.

– Następnie po zakończeniu protestu, kolumny ciągników przemieszczą się na parking w kierunku blokowanego węzła Kraśnik-Północ przy drodze ekspresowej S19. Prosimy o uwzględnienie powyższego w planowanych podróżach i rozpowszechnienie informacji poprzez dalsze udostępnianie – przekazuje kraśnicka Policja.

PRZECZYTAJ

Prezydent Ukrainy apeluje o spotkanie na granicy. Jest odpowiedź Donalda Tuska

49 komentarzy

  1. Niszczą drogi to powinni zapłacić, Czego nie strajkowali za PiS. Czy coś się zmieniło, Pisowcy nie pogodzeni z utratą władzy nastawiają ciemnotę

  2. Strajki nie są do 16:00. Wczoraj o 17:30 dalej policja prowadziła na Zakrzowek. Gdzie są remonty drogowe i tam też strajkowali !!! Masakra. Proponuję wziąć się do roboty albo sprzedać po jednym z kilku John deerów. Wiadomo że ich poziom intelektu nie ogarnia tego że są manipulowani. Szkoda przeciętnego Kowalskiego który stał 2h w polu za nic … Namawiam wszystkich do zaprzestania całkowitego kupowania produktów polskiego rolnika. To się ogarnął

Dodaj komentarz

Z kraju