Remontują odcinek trasy Lublin – Lubartów. Prace wykonują nocami

Aby kierowcy jak najmniej odczuli utrudnienia w ruchu związane z wymianą nawierzchni na ruchliwej drodze krajowej, wszystkie prace wykonywane są nocami. Mają się zakończyć do 20 listopada.

Kierowcy podróżujący trasą pomiędzy Lublinem a Lubartowem z pewnością zauważyli, iż w Ciecierzynie trwa wymiana nierównej nawierzchni. Najpierw usunięta została warstwa zniszczonej nawierzchni, następnego dnia położona już była pierwsza warstwa nowego asfaltu. Nigdzie jednak nie widać pracujących maszyn jak też, związanych z pracami drogowymi utrudnień w ruchu.

Remont prowadzony jest na 350 metrowym fragmencie jezdni od końca dwujezdniowego odcinka do mostu na Ciemiędze. Ze względu, iż odcinek ten znajduje się w terenie zabudowanym z oświetleniem ulicznym, prace zdecydowano się wykonywać tylko nocami. Wtedy to ruch jest znikomy, dzięki czemu kierowcy nie narzekają na korki, jakie z pewnością by występowały, gdyby roboty drogowe były wykonywane w ciągu dnia.

Jednak nie oznacza to, że w dzień nie jest nic robione. Prowadzone są roboty brukarskie oraz inne prace nie sprawiające większych utrudnień w ruchu. Wykonawca remontu, PBDiM Mińsk Mazowiecki, deklaruje ułożenie drugiej warstwy nawierzchni również w godzinach nocnych, tak aby do minimum ograniczyć utrudnienia w ruchu. Prace potrwają do 20 listopada.

remontCiecierzyn1

remontCiecierzyn4

remontCiecierzyn2

2017-11-08 11:42:22
(fot. GDDKiA)

22 komentarze

 1. „…prace zdecydowano się wykonywać tylko nocami. Wtedy to ruch jest znikomy…”
  Można???

  • Można! Ale czemu kierowcy zwalniaja tam, w czasie porannego szczytu, prawie do 0 km/h, to ja juz nie wiem… korki z samego zwalniania maja po 3 km, bo jeden z drogim boi sie ze w swoim paseratti urwie od razu cale zawieszenie?

 2. O proszę, jednak ktoś pomyślał … ale Niemce to już trzeba było doszczętnie zablokować … przecież tam też jest oświetlenie uliczne … Wnioskuję , by przetargi wykonywały tylko firmy, gdzie kierownictwo myśli logicznie i rozsądnie a takich niedouków jak przy tym odcinku w Niemcach to na bruk… bo do niczego więcej sie nie nadają !!!

  • nie jest kwestia niedouczenia:) świadome działanie. Dzięki szybszym terminie realizacji dostaję się więcej punktów w przetargu. Pieniądze unijne też mają swój okres kiedy trzeba się z nich rozliczyć . Koszty pracy kilku osób przez cały dzień są niższe niż w nocy. A kierowcy niech krzyczą kto by się tam nimi interesował pokrzyczą i przestaną jak kobiety przy czarnym marszu, pielęgniarki, rezydenci, obywatele i tak dalej i tak dalej. Szarego człowieka ma się w du**

 3. „…prace zdecydowano się wykonywać tylko nocami. Wtedy to ruch jest znikomy…”
  Można???

 4. Można ????

 5. Brawo dla mądrych managerów!!! Można???
  Gddkia Lubartów uczcie się jak powinno się to robić.

  • Tak się składa, że ten odcinek DK 19 jest właśnie w administracji GDDKiA Rejon w Lubartowie 😛

 6. o 7 rano jadąc w stronę Lublina korek był prawie do połowy dwupasmówki. Dobrze że dało się zawrócić i przez Dys i Jakubowice pojechac.

 7. Można? Można.
  To rozumiem 🙂

 8. Do tych co tak się cieszą, że prace wykonywane są nocą. Jak myślicie ile wytrzyma układana mieszanka bitumiczna w tak niskiej temperaturze? W lecie, nocą przy dwudziestu stopniach temperatury otoczenia i o kilka stopni wyższej podłoża, takie prace miały by sens. Wątpię, by kładli droższą mieszankę odpowiednią do panujących temperatur. Jeszcze będziecie psioczyć, że po dwóch latach, nawierzchnia zacznie się kruszyć..

  • Bredzisz.

  • No pewnie. Temperatura w nocy 2 stopnie, a w dzień 5. Uważasz, ze to zrobi jakąś różnicę???
   Jeśli już chcesz się czepić to napisz tylko o różnicy takich robót między latem a jesienią, czy zimą, ale nie pisz bzdur że obecnie do tych robót w nocy jest za niska w porównaniu z dniem.

   • Ewidentnie nie ogarniasz tematu, jednak zdecydowałeś się napisać. Z czytaniem ze zrozumieniem, również krucho.

  • Moze do czasu powstania obwodnicy wytrzyma 🙂
   A nie … bo to dopiero za 8 lat

   • Chyba ze znowu Smolarza Henia dzialki pojawia sie na trasie nowego odcinka to o onwodnica szybciej powstanie… i wola polityczna sie znajdzie…

 9. w nocy układaja a w dzien rozbieraja 😀

 10. kriss. zamilcz trollu!
  skoro w nocy wtykonuja prace to skąd sie biora korki za dnia?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8734zł 0.07%
  • GBP 5.0766zł 0.58%
  • EUR 4.5877zł 0.02%
  • CHF 4.2714zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach