690 680 960

Przyszli kupić złom, okradli 73-latkę. Jeden ze sprawców prysnął kobiecie w oczy nieznaną substancją (zdjęcia)

Bialscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za oszustwo i rozbój. Za popełnione czyny grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Na początku września do komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim zgłosiła się mieszkanka tej gminy. Kobieta przekazała policjantom, że jej matka została okradziona przez osoby skupujące złom. Łupem sprawców padły między innymi piły spalinowe, sprężarka, silnik, kowadło oraz żeliwne przedmioty na łączną kwotę nie mniejsza niż 4 tysięcy złotych.

Kryminalni ustalili, że oprócz kradzieży sprawcy dopuścili się rozboju na starszej kobiecie. Mężczyźni zabierając z posesji wartościowe przedmioty początkowo twierdzili, że jest to uzgodnione z synem kobiety. Jednak, gdy starsza pani zorientowała się, że została wprowadzona w błąd, jeden z nich prysnął jej w oczy nieznaną substancją. Po tym sprawcy odjechali zabierając ze sobą wszystkie zapakowane wcześniej przedmioty.

Jak się okazało, sprawcami są mieszkańcy gminy Siemiatycze oraz mieszkaniec gminy Drohiczyn. Mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. Policjanci odzyskali również część skradzionych przedmiotów. W działaniach policjantów z Międzyrzeca Podlaskiego wspierali funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy.

W miniony piątek wobec trzech mieszkańców województwa podlaskiego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz zakazem opuszczania kraju. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Biała Podlaska)

3 komentarze

 1. Nie 12 lat więzienia tylko PRACY! Kiedy to się zmieni. Utrzymywać ś, cierwo takie i żywić. Ale kara. Tv ciepły kąt. A my pracujmy na nich. Nawet dziecko w szkole nie ma darmowego obiadu a taki bandzior ma. Popaprana sprawiedliwość.

  • Zapomniałeś dopisać, że TV + Konsola + 2-3 razy w tygodniu możliwość dzwonienia na skype poprzez kamerkę do rodziny. O telefonach nawet nie wspominam, bo to norma.

   „Więcej chlania tam i ćpania, niż u Ciebie na wolności…”

 2. Nawet złodziej powinien mieć jakąś etykę . Zdrowe byki i jeszcze z łapami wyskakują do staruszki …

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…