690 680 960

Przez lata służył strażakom z podlubelskiej gminy. Teraz pojazd będzie wykorzystywany do gaszenia pożarów na Ukrainie (zdjęcia)

Ma około 40 lat, jednak jest w pełni sprawny, posiada bogate wyposażenie i niewielki przebieg. Wycofany ze służby w jednostce OSP pojazd będzie teraz wykorzystywany przez strażaków na Ukrainie.

W tym tygodniu w gminie Głusk gościła czteroosobowa delegacja z partnerskiego Lubieszowa z wójtem i szefem tamtejszego wydziału zarządzania kryzysowego na czele. Miasteczko położone jest w obwodzie wołyńskim, ok. 250 km od Lublina, w pobliżu granicy z Białorusią, stanowi też stolicę rejonu lubieszowskiego. Gmina, wraz ze strażakami, przekazała gościom średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Strażacki pojazd przez ostatnie lata był użytkowany w jednostce OSP w Klinach. Jednak dwa lata temu druhowie otrzymali nowy samochód, więc stary postanowiono sprezentować strażakom z Ukrainy. Magirus ma około 40 lat, jednak jest w pełni sprawny, posiada bogate wyposażenie, a do tego zaledwie 50 tysięcy km przebiegu.

Jak wyjaśnia wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz, dla strażaków z Ukrainy to bardzo cenny nabytek, gdyż co dzień korzystają oni z samochodów nawet 70-letnich. Ten pojazd jest w dobrym stanie, a więc posłuży im jeszcze wiele lat. Wójt przypomniał również, że jest to już drugi przekazany przez gminę samochód strażacki. Dwa lata temu pojazd używany wcześniej przez OSP Majdan Mętowski trafił do Litowieża na Ukrainie.

(fot. UG Głusk)

17 komentarzy

  1. A dlaczego ma około 40 lat? Co on dowodu rejestracyjnego nie ma? Tam jest data produkcji.

  2. Dojedzie to to na Ukrainę ??

Kursy walut

  • USD 4.4787zł 0.84%
  • GBP 5.4534zł -0.04%
  • EUR 4.6995zł 0.21%
  • CHF 4.7472zł -0.15%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ