690 680 960

Przez koronawirusa boją się przyznać, gdzie mieszkają. Wójt apeluje o zaprzestanie fali nagonki wobec mieszkańców

Po tym, jak wyszło na jaw, że ksiądz mógł zakazić koronawirusem parafian, dla mieszkańców Łabuń rozpoczęły się ciężkie dni. Jak wyjaśniają, zaczęto traktować ich jak trędowatych. Wójt zaapelował o zaprzestanie tej nagonki, szykan i dyskryminacji.

O podzamojskiej gminie Łabunie zrobiło się głośno pod koniec marca, kiedy okazało się, że ksiądz z parafii Matki Bożej Szkaplerznej i Św. Dominika w Łabuniach jest zakażony koronawirusem. Wikariusz w ciężkim stanie trafił do szpitala we wtorek 24 marca. Wcześniej przez kilka dni odprawiał msze święte, jak też spowiadał wiernych. Proboszcz parafii oraz inni księża z którymi 42-latek miał kontakt, zostali poddani kwarantannie.

Jednak wikariusz miał też styczność ze znacznie większą liczbą osób. Dlatego też szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu zaapelował do wszystkich osób, które między 13 a 17 marca uczestniczyły w nabożeństwach z udziałem chorego księdza, o pilny kontakt. Problemem jest fakt, iż duchowny nie tylko odprawiał msze w Łabuniach, lecz również w Żdanowie i Majdanie Ruszowskim. Prowadził też spowiedź wiernych.

Sytuacja w Łabuniach stała się poważna. Obawiano się, że mieszkańcy mogą też być zakażeni, więc wiele osób nagle zaczęło unikać z nimi kontaktu. Pracodawcy zaczęli ich wysyłać na urlopy, problem zaczęli mieć również przedsiębiorcy z tej gminy. Dostawcy odmawiali im wykonywania transportu towarów, zaczęły pojawiać się nawet problemy z zaopatrzeniem sklepów. Jak nam wyjaśniano, doszło do tego, że mieszkańcy Łabuń bali się przyznać gdzie mieszkają, gdyż od razu patrzono na nich jak na trędowatych.

Na sytuację zareagował dzisiaj wójt gminy Łabunie Mariusz Kukiełka. W imieniu swoim oraz radnych, potępił nagonkę, szykany i dyskryminację, jakie dotykają mieszkańców gminy. Jak wyjaśnia, traktowanie wszystkich mieszkańców gminy Łabunie jako źródło potencjalnego zakażenia koronawirusem, było daleko idącym nadużyciem i okazało się bezpodstawne. Dodał również, że nieuzasadnione napiętnowanie, z uwagi na miejsce zamieszkania, godzi w podstawowe prawa i wolności obywatelskie i jest przejawem nietolerancji.

Mariusz Kukiełka wskazał jednocześnie, że ze sprawą koronawirusa związani są także mieszkańcy gminy Zamość. Chodzi o osoby należące do parafii Żdanów. W tym przypadku nie spotykają się oni z żadnymi przypadkami nagonki oraz nie są piętnowani, tak jak mieszkańcy gminy Łabunie. Zaapelował też o zaprzestanie tego typu działań podkreślając, że wszyscy, którzy ulegli tej psychozie, nie zdali egzaminu z człowieczeństwa.

(fot. Google Street View)

29 komentarzy

 1. I katole poczuli to co robią ludziom innych wyznań.
  Kościół nie obronił?
  Może za mało na tace dane było?
  Ile dzieci zostanie uratowanych przed łapami czarnych zboków?

  • O wielki biały obrońco uciśnionych, dziękujemy że chronisz nasze dziatki przed czarnymi zbokami, chronisz
   pokrzywdzonych innowierców. Marnujesz się tutaj, pisz do takiej gazety „Bravo”, to ten poziom.

 2. Przeczytajcie o Profesorze, lekarzu z Kielc który popełnił samobójstwo bo tak go szykanowali .Był pierwszym przypadkiem chorym w Kielcach ,ludzie tak zwariowali ,że o 4 nad ranem dzwonili, wyzywali , pracownikom szpitala drogę zajeżdżano ,pielęgniarki bić chciano .I chłop się powiesił. Wystarczyła chwila by zapomniano o jego zasługach , ile dzieci uratował .Zniszczyli go.

 3. Miłość chrześcijańska tuż przed Świętami Wielkanocnymi kwitnie. Może jeszcze małe kamienowanko? A może, wzorem chrześcijan z kraju kwitnącego hamburgera, płonący krzyż przed domem lub linczyk?

 4. głosujcie na PIS wartości katolickie

 5. To jest wieś, tam żądzą inne prawa.

 6. NIE DAJ BOŻE MIESZKAĆ NA WSI. Zawisc, zazdrość, ciemnota…. Wszyscy o wszystkich wiedzą. Brak tolerancji, odmiennośći. Ktoś „inny jest pietnowny wytykany palcami, wysmiewany. Poglądy polityczne? Tylko pis. Wszyscy tłumnie w niedzielę do kościoła. Tylko poco? Pokazać jacy to, he he katolicy…

  • Tylko na wsiach z dala od miasta ale fakt tam są inne prawa

  • Pierniczysz głupoty. W ogóle nie znasz wsi i ludzi, którzy na niej mieszkają. Ty swoim wpisem pokazaleś, jaki to jesteś, he he- niby mądry. Najgorzej, jak głupi udaje mędrca.

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas