690 680 960

Przemytnicza dziupla namierzona przez Straż Graniczną

Kontrabanda o łącznej wartości rynkowej niemal 118 tys. zł została w ostatnim czasie ujawniona i zabezpieczona przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału SG z Placówki w Dorohusku.

Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas pełnionej służby, wytypowali miejsce, w którym mogą być przechowywane nielegalne papierosy. Idąc tym tropem, mundurowi przeszukali jedną z posesji w miejscowości Okopy Nowe, w powiecie chełmskim.

Podczas prowadzonego przeszukania, funkcjonariusze ujawnili w budynkach gospodarczych 8 tys. paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy, o łącznej wartości rynkowej niemal 118 tys. zł.

Jak ustalili mundurowi, nielegalny towar został uprzednio przemycony przez rzeką graniczną Bug, z terytorium Ukrainy do Polski. W charakterze podejrzanego zatrzymano 57-letniego obywatela Polski. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Zatrzymany mężczyzna odpowie za przemyt papierosów przez granicę państwową. Czyn ten zagrożony karą grzywny lub pozbawienia wolności.

Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości już ponad 10 mln zł.

(fot. NOSG)

2 komentarze

  1. A już myślałem, miałem cichą nadzieję, że to chodziło o tą dziuplę przy Novej 😀

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas