Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Protest rolników z naszego regionu. Domagają się jasnych zasad i stanowczych reakcji

W piątek w miejscowości Gęś w powiecie parczewskim odbyła się pikieta rolników, zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Domagają się oni stanowczych działań w sprawie afrykańskiego pomoru świń a także jasnych i szybkich decyzji dla tych, którym wybito stada.

34 komentarze

 1. Wektorem roznoszącym chorobę, mogą być weterynarze lub wszelkie inspekcje chodzące po gospodarstwach. Bada jakiegoś padłego dzika i wędruje od chlewni do chlewni.

  • wreszcie ktoś napisał prawdę gonić ich widłami

   • O ekologach też nie zapominać. Nie wiadomo z czym się parzą łażąc po lasach.

  • Zgadza się. Jeszcze nie słyszałem żeby weterynarz przechodził dezynfekcję i zmieniał ubranie przed wejściem do chlewni. Poza tym skoro nie chcemy uchodźców i domagamy się reperacji to trzeba nam jakoś życie uprzykrzyć. Z resztą, uchodźcy do nas nie chcą bo wszędzie hodowla świń więc z tym ASF jest jakiś pomysł żeby się tych świń pozbyć.

 2. Wazne zeby import niemiecki i holenderski kwitł. Polska ma byc rynkiem zbytu! Ubic wszystkich malych przedsiebiorcow. Udusic prywatę. Wiecej korporacji.

 3. Ech Ci „biedni” rolnicy

 4. No to ładnie 10 000 świnek x 500zl =5 000 000 1 hodowca ,ciekawe w jakich warunkach żyją sobie te świnki bo chyba nie na łące

 5. Pracownik działu mięsnego

  I tak większość mięsa polskiego idzie na export a to co w marketach to z zachodu

 6. Jan nierzetelny

  Popieram. Jestem także za likwidacją KRUS i zrównaniem opłat z ZUS !! Albo na odwrót. Jest mi to obojętne, w końcu każdy obywatel ma być równy wobec prawa.

  • To jesteś cymbał i typowy polaczek. Jak ciebie ZUS doi bez opamiętania to chcesz żeby rolników też doił, wyjdź na ulice i zaprotestuj przeciwko ciemiężycielowi ZUSOWI ale nie ty byś chciał żeby innym też dowalili. Nigdy w Polsce nie będzie dobrze dopóki takie bezmózgi będą się rodzić

 7. Ludzie mają jeść syf z marketów żeby chorowali a nie Polską zdrową żywność taka jest polityka unii.

 8. już teraz nie ma w sklepach polskiej wieprzowiny,prosiaki rodziły się w Danii i w Holandii,a wszystko ze sklepu smakuje tak samo,różni się tylko kształtem i stopniem rozdrobnienia.

 9. Rozumiem-krzywda,niezadowolenie ale żeby robić pikietę czy blokować drogi w swoim środowisku? komu? dla sąsiada co mu też świnie wybili, czy innego rolnika co jedzie z Rudna do Parczewa na zakupy? Jedzcie do Lublina czy Warszawy pod urząd utrudnijcie życie tym co maja coś do powiedzenie w tej sprawie.Kiedy u was zaświta myślenie myślicie ze jak pojeździcie traktorami koło swoich okien to was ktoś wysłucha ,pomoże.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo