690 680 960

Propozycje wycieczek Last Minute od TravelDeal.pl

Wrześniowe last minute – które kierunki warto wybrać?

Wrzesień, początek złotej polskiej jesieni. Dla jednych to najpiękniejszy miesiąc, dla innych szarówka i zapowiedź chłodnych dni. Pora, w ciągu której można marzyć jedynie o powrocie upałów. Ale czy na pewno? To, że w Polsce zaczyna już brakować gorących dni, nie oznacza, że tak samo będzie w innych miejscach. Może warto zatem rozejrzeć się za wycieczkami, które zaspokoją potrzebę korzystania z kąpieli słonecznych. Takich kierunków nie brakuje, które więc warto wybrać i dlaczego?

Santorini, Grecja

Jednym z najczęściej obieranych kierunków podróży we wrześniu jest grecka wyspa Santorini (czasem zwana także Santoryn). Jest najbardziej wysuniętą na południe częścią archipelagu Cyklady, co sprawia, że potrafią panować na niej w sezonie letnim naprawdę nieznośne upały, sięgające nawet 38 stopni Celsjusza. Średnia temperatura jest równie wysoka i wynosi 30 stopni. We wrześniu temperatura powoli się stabilizuje, tak, że jej średnia oscyluje wokół 27 stopni, a najwyższe skoki z reguły nie przekraczają 32 stopni.

Dzięki takim temperaturom i słońcu, wciąż operującemu przez długi czas nad regionem, to właśnie wrzesień jest najlepszym terminem na jego odwiedzenie. Miłośnicy plażowania będą mogli dowolnie zażywać kąpieli morskich i słonecznych, a jednocześnie będzie to nieco mniej niebezpieczne niż w okresie od maja do sierpnia.

Osoby, które oprócz odpoczynku na plaży doceniają także możliwość zwiedzania okolicy, bez wątpienia nie będą zawiedzione. Na Santorini znajdują się niezwykłe zakątki przyrodnicze, ale również zabytki architektoniczne. Bez wątpienia we wrześniu, kiedy sezon dobiega końca i turystów jest mniej, oglądanie tych perełek będzie w pełni satysfakcjonujące.

Hiszpania

Drugim, chętnie wybieranym krajem na wrześniowy odpoczynek, jest Hiszpania. Podobnie jak w Grecji, również i tutaj temperatury powinny sięgać około 28-30 stopni Celsjusza. Delikatne ochłodzenie może wskazywać na nadchodzącą jesień, ale nie jest ono tak duże, by uniemożliwić korzystanie z dwóch wielkich atrakcji, czyli morskich kąpieli oraz opalania.

Warto przy tym zwrócić uwagę na północną, chłodniejszą część kraju, która we wrześniu szczególnie dobrze nadaje się do pieszych wycieczek. Nie jest już bowiem nieznośnie gorąco, a i ludzi jest mniej, w stosunku do pełni sezonu.

Jednak Hiszpania to nie tylko plaża i spacer w okolicy. Z tym krajem przede wszystkim kojarzy się flamenco, rodzaj niezwykłego, pełnego pasji tańca. Podczas wycieczki dobrze jest więc znaleźć miejsce, w którym będzie można posłuchać i obejrzeć wykonania utworów flamenco,

Ciekawym rozwiązaniem może być oferowany przez traveldeal.pl rejs na trasie Francja, Włochy i Hiszpania. Dzięki takiemu połączeniu najciekawsze miejsca tych trzech krajów są na wyciągnięcie ręki.

Tajlandia

Trzecią propozycją, zabierającą do egzotycznego kraju, jest wycieczka do Tajlandii. Dlaczego warto wybrać akurat wrzesień na podróż w tę stronę?’

W Tajlandii jest to koniec pory deszczowej, charakteryzującej się obfitymi i gwałtownymi deszczami monsunowymi. We wrześniu tracą one na sile, a także częstotliwości. Co jeszcze, oprócz stabilizującej się pogody, przekłada się na popularność tego terminu?

Przede wszystkim we wrześniu nie ma aż tak wielu osób, które odwiedzałyby Tajlandię, a zatem zwiedzanie miast i oglądanie dzikiej przyrody będzie łatwiejsze. W parze z małą liczbą ludzi, idą niższe kwoty rezerwacji hotelu, samochodu czy okolicznych atrakcji. Warto z tego skorzystać, zwłaszcza, jeśli niewielka ilość deszczu nie stanowi przeszkody do podziwiania egzotycznego piękna.

Najlepsze miejsce do porównania ofert?

Kiedy już kierunek lotu został wybrany, warto zastanowić się, gdzie można go najkorzystniej zarezerwować. Godnym polecenia portalem jest Traveldeal.pl, porównujący oferty różnych biur podróży i portali służących rezerwacji. Dzięki temu z łatwością można wybrać najbardziej atrakcyjną propozycję, albo zmienić kierunek lotu na objęty promocją, a równie ciekawy. Na traveldeal znajdziesz oferty m.in. z Itaki, Tui, Grecosa, Rainbow, Travelista, Triverny, Groupona, Coraltravel, Wakacje.pl i innych biur podróży online.

Na sugerowanej stronie internetowej oprócz trzech wymienionych krajów, można znaleźć także cały szereg innych, na przykład Zjednoczone Emiraty Arabskie, Włochy, Chorwację, Gruzję czy też Stany Zjednoczone. Każdy z kierunków posiada swoje zalety, przemawiające za wybraniem go. Ale dla każdego, kto nie lubi początku jesieni w Polsce, wszystkie wyprawy mają takie samo uzasadnienie: pozwalają oderwać się od zaczynającej w naszym kraju szarówki.

Kursy walut

  • USD 4.4351zł -0.91%
  • GBP 5.4317zł -0.31%
  • EUR 4.6821zł -0.33%
  • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Akcja promująca profilaktykę zdrowotną wśród mieszkańców obszarów wiejskich
Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu