Prognoza na nadchodzące dni. Będzie ciepło i wietrznie

Czwartek był jednym z najcieplejszych dni tego roku na Lubelszczyźnie. Temperatura odnotowana na stacji meteorologicznej w Radawcu o godzinie 14:00 wyniosła aż 9,6 °C. Wszystko za sprawą ciepłej masy powietrza napływającej znad południowo – zachodniej i zachodniej części Europy.

Nadal wpływa na pogodę w naszym regionie ma niż o nazwie „Leon”. Spowodował on m.in. nasilenie się wiatru na terenie Polski. Na stacji w Radawcu zanotowano maksymalny poryw o prędkości 54 km/h z sektora zachodniego o godzinie 16:00.

Z biegiem godzin siła wiatru będzie słabnąć, już jutro nad Polską przejdzie kolejny front atmosferyczny, przynoszący opady deszczu jedynie na północy kraju.

Jutro w regionie pojawi się zachmurzenie umiarkowane do dużego, lokalnie może dojść do rozpogodzeń, w drugiej części dnia. Temperatura wyniesie od 3 do 4 °C. Nie powinno padać, natomiast w południowej części regionu może dojść do rozwoju zamgleń, ale także mgieł. Jednak nie powinny być one silne.

W sobotę może spodziewać się silnych porywów wiatru. Mogą one wynieść aż 70 – 90 km/h z kierunków południowo – zachodnich i zachodnich. Wiatr może powodować szkody – łamanie drzew, gałęzi, zrywanie reklam i linii energetycznych.

Nie należy parkować pod drzewami oraz zachować ostrożność przy przechodzeniu pod nimi. Temperatura wyniesie od 5 °C w Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju, do 6 – 7 °C w Chełmie, Białej Podlaskiej, Lublinie oraz Puławach i Kraśniku. Nie powinno padać.

Noc z soboty na niedzielę pod znakiem silnych porywów wiatru, które mogą osiągać 70 – 90 km/h. Niewykluczone są słabe lub umiarkowane opady deszczu. Temperatura wyniesie od 5 °C w Zamościu, Biłgoraju oraz Tomaszowie Lubelskim. W Lublinie, Puławach, Kraśniku i Białej Podlaskiej termometry pokażą nawet 6/7 °C.

W niedzielę do kraju zacznie napływać chłodniejsze powietrze. Temperatura na terenie województwa lubelskiego wyniesie od 3 od 5 °C. Mogą wystąpić słabe lub umiarkowane opady śniegu. W przypadku przechodzenia komórek konwekcyjnych i burz śnieżnych powinny wystąpić jeszcze mocniejsze opady. Biały puch pod wpływem dodatniej temperatury ma się topić. Wiatr będzie wiał z kierunku południowo – zachodniego, zachodniego o sile 30 – 40 km/h.

2016-01-28 18:11:43
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis http://lubelscyfaniburz.pl)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Dzisiejszy artykuł sponsorowało słowo „ale” i wyrażenie „ale także”.

  2. Nie typowa sprawa

    A 40 stopni gorączki na to- aczkolwiek lub ponieważ.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew