Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Proboszcz dał się oszukać. Fałszywy policjant wyprowadził mu z konta pieniądze

We wtorek proboszcz jednej z parafii na terenie powiatu bialskiego rozmawiając z oszustem stracił ponad 11 tysięcy złotych. Duchowny uwierzył, że pieniądze na jego koncie są zagrożone a mężczyzna, który się z nim kontaktuje jest policjantem.

Wczoraj po południu do bialskich policjantów zgłosił się proboszcz jednej z parafii na terenie powiatu. Kapłan relacjonował, że padł ofiarą oszustwa. Dodał, że na numer stacjonarny parafii zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta.

Telefoniczny rozmówca twierdził, że chwilę wcześniej nieznany sprawca usiłował dokonać nieautoryzowanych transakcji z prywatnego konta należącego do duchownego. W celu jego zatrzymania niezbędne miało być przekazanie danych do logowania na konto bankowe oraz kodów autoryzacyjnych, które przychodziły do pokrzywdzonego.

Niestety zgłaszający uwierzył telefonicznemu rozmówcy postępując zgodnie z jego instrukcjami. W efekcie podczas rozmowy telefonicznej sprawca wykonał kilka transakcji na łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Teraz oszusta szukają policjanci.

(fot. pixabay.com)

15 komentarzy

  1. Ręce złodziejom ucinać.

  2. Policjanci prowadzą śledztwo ….hehe dobre ,przecież efekt tego śledztwa jest znany już w tej chwili ,czyli ” umorzone z powodu nie wykrycia sprawców ” i po kiego zawrac im głowę ?

  3. hahahaha . dadzą na tace się odrobi.

Z kraju