Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Chełma: Zawieszone opłaty czynszowe dla przedsiębiorców

Samorząd Miasta Chełm zawiesza opłaty czynszowe dla przedsiębiorców, którzy w związku zagrożeniem koronawirusem zmuszeni są zamknąć swoje lokale. Zwolnienie ma obowiązywać 2-3 miesiące.

Ze względu na ograniczenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym mali i średni przedsiębiorcy ponoszą straty finansowe. Wielu z nich musiało zamknąć swoją działalność, ale nadal obciążeni są różnymi kosztami.

Dla uzupełnienia rządowego wsparcia przygotowywanego przez Ministerstwo Rozwoju oraz po rozmowie z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców Adamem Abramowiczem, prezydent miasta Chełm Jakub Banaszek zdecydował o zwolnieniu z opłat czynszowych za wynajmowaną powierzchnię przedsiębiorców, którzy zamknęli lokale.

Dla tych przedsiębiorców, którzy ograniczyli swoją działalność, np. restauratorzy dostarczający posiłki tylko na wynos lub dowóz, prezydent zastosuje ulgi w czynszu. Ich wysokość będzie uzależniona od dochodów. Zwolnienie ma obowiązywać przez 2-3 miesiące, w zależności od tego, jak rozwinie się sytuacja.

(fot. zwiedzajlubelskie.pl)

9 komentarzy

 1. Z transportem? Środki transportu też ?

 2. A Lublin? Żuku, weź przykład z Chełma.

 3. … 3 dni spowolnienia i już zwolnienia ? … gdyby tak zwolnić rolnika z suszy i przymrozków

 4. Brawo Chełm!!!! Czekamy na Lublin, na razie cisza, nawet nie zlikwidowali opłaty za parkowanie w centrum….

 5. Brawo Chełm lubelski prezydent nigdy tak nie zrobi bo za bardzo Lublin zadłużony.

 6. A co z podatkami od nieruchomości związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej gospodarczej? To dopiero rozbój, a płacić trzeba.

 7. Życzę wszystkim tym osobom które muszą przymusowo siedzieć w domu bo zakład czy firma zamknięta a szef kawał h…a i nie płaci na tym okresie. By też mieli wszystkie opłaty zawieszone. Pozdrawiam przy okazji mojego szafa mam nadzieję że już nikt do ciebie nie wróci i nie będzie na ciebie robił. Pamiętaj taki jak jesteś dla innych tak inni niech będą dla ciebie.

 8. Państwo na które my społeczeństwo płacimy podatki! Teraz się okazuje gdzie Państwo nas ma! Prezydencie Duda skąd ma wziąć na składki ZUS skoro teraz nie pracuję!!! Ty nie rozumiesz tego że Tobie będzie wypłacana pensja a mi nie!

 9. ŻUK powinien zrobić to samo. ZNK powinno dać ulgę dla najemców lokali użytkowych.
  Miasto powinno zafoliować parkometry bo mogą być na nich zarazki K-V.
  Niech radni PiS złożą pod głosowanie uchwałę

Z kraju

Polityka i społeczeństwo