690 680 960

Prezydent Chełma: „Będziemy pierwszym miastem w Polsce z pełnym wodorowym taborem” (zdjęcia)

Prezydent Chełma zapowiedział, że Chełm przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na zakup wodorowych autobusów. – Będziemy pierwszym miastem w Polsce z pełnym wodorowym taborem – informuje Jakub Banaszek.

W miniony czwartek w Chełmie odbyła się prezentacja autobusu wodorowego Arthur Bus H2 Zero. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Miasta Chełm na czele z wiceprezydent Dorotą Cieślik.

Chełm jest beneficjentem programu „Zielony Transport Publiczny” i otrzymał ponad 100 milionów złotych na zakup nowych, zeroemisyjnych autobusów. W najbliższych latach flota Chełmskich Linii Autobusowych zostanie wymieniona na pojazdy napędzane wodorem. W czwartek do Chełma przybył polski autobus wodorowy Arthur Bus H2 Zero.

– Cały Zespół ARTHUR BUS pracuje nad rozwojem produktów przyśpieszających globalną strategię przejścia do bezemisyjnej przyszłości. Sektor transportu publicznego w szczególności wymaga konkurencyjnych rozwiązań, a zakres usług i produktów oferowanych operatorom transportu publicznego powinien być znacząco ulepszony. Jednocześnie, użytkownicy pojazdów zeroemisyjnych nie powinni spodziewać się mniejszej wydajności, komfortu jazdy bądź efektywności – przekonuje producent.

Jak przekazuje prezydent miasta Jakub Banaszek to duże wyzwanie, ale i ogromna szansa. Kolejne firmy prezentują w Chełmie swoje autobusy, ich specyfikacje i możliwości. Wartość całego zamówienia to ponad 100 mln złotych.

– Do zrealizowania pełnego przedsięwzięcia będzie potrzebna odpowiednia infrastruktura, w tym stacja, ale liczę, że deklaracje i obietnice pomocy, wsparcia złożone przez Jacek Sasin pomogą nam zrealizować to przedsięwzięcie. Tak potrzebne dla całego miasta. Chełm jest miastem, które jest największym beneficjentem programu zakupu wodorowych autobusów, ale na ten moment publiczne deklaracje budowy takiej stacji odnoszą się do innych miast w Polsce. Dlatego będę prosił lokalnych parlamentarzystów o pomoc w tej sprawie – dodaje prezydent Chełma.

(fot. UM Chełm)

23 komentarze

 1. brawo to i tak sukces za rządów PISuarów , same obietnice i winowajcy klęsk Tusk , Putin , nie da się już tego słuchać tych nieudaczników

 2. Cena wodoru zapewne niedługo spadnie i będziemy samowystarczalni,niezależni od putina i innych szejków. Jedyny problem że to wszystko prototypy,Ursus też taki miał.

 3. Stary lewak (74 l.)

  Powiadasz GP, że cena wodoru spadnie… nie byłbym takim optymistą.
  Pewnie znajdzie się specjalista, który obłoży wodór tak wielką akcyzą, że jednak paliwa po 8 zł, będą jawić się tanimi.

 4. Dzięki wsparciu Jacka Sasina? Czy to ten gos od wyborów za 70 milionów i respiratorów? Oj tak, Chełm, ale będziecie mieli mnóstwo autobusów

 5. Trzeba wesprzec prezydenta Chełma, legitymacja partyjną nie ma tu znaczenia ,Prezydent Majchrowski prezentował też wodoroweautobusy,zróbmy tak by stacja tankowania wodorem była Pierwszą w Polsce właśnie w Chełmie.

 6. Kolejne duże pieniądze wyrzucone w bloto

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami