690 680 960

Pod prąd, chodnikiem czy na wstecznym. Spore utrudnienia w ruchu w rejonie remontowanego skrzyżowania

Pierwszy dzień wprowadzenia nowej organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania al. Solidarności i Sikorskiego w Lublinie przyniósł spore utrudnienia w ruchu a tym samym duże korki. Kierowcy najbardziej obawiają się poniedziałku.

W nocy z piątku na sobotę wprowadzona została nowa organizacja ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania al. Solidarności i Sikorskiego w Lublinie. Z dotychczasowych czterech pasów jezdni w każdym kierunku, kierowcom pozostał tylko jeden. To sprawiło, że już od godzin porannych, na wszystkich ulicach dojazdowych do skrzyżowania utworzyły się spore korki. Na al. Solidarności, od strony zamku, sznur aut sięga nawet skrzyżowania z al. Kompozytorów Polskich. Jeszcze gorzej jest od strony Warszawy, gdzie auta stoją jeszcze przed wiaduktem na ul. Warszawskiej.

W korkach trzeba spędzić nawet do 20 minut. Wielu kierowców widząc panująca tam sytuację, usiłuje szukać alternatywnych dróg przejazdu. Jak informują nasi czytelnicy, zapanowała samowolka. Niektórzy na wstecznym biegu starają się wycofać do najbliższego skrzyżowania, inni zawracają na pasie zieleni, zdarzają się też tacy, którzy jadąc chodnikiem usiłują wydostać się z korka. Znalazł się także kierowca, który widząc korek zawrócił i jechał pod prąd. Duży ruch jest również na większości ulic, którymi istnieje możliwość ominięcia tego miejsca.

– Ruch na ul. Sławinkowskiej pomiędzy Willową a Warszawską jest tak duży, że ciężko wyjechać z posesji. Do tego kierowcy nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości, pędząc stwarzają dla innych zagrożenie na tej wąskiej uliczce – informuje jedna z naszych czytelniczek. – Wiedziałem że będą dzisiaj remonty i zwężenie jezdni, jednak pomyślałem że w sobotę nie będzie dużego ruchu. Lecz tak samo musiało pomyśleć ze 150 innych kierowców, którzy teraz stoją w razem ze mną w korku – informuje Paweł. -Nie sądziłem, że przy małym sobotnim ruchu będzie taka sytuacja. Aż się boję, co się będzie tutaj działo w poniedziałek, zwłaszcza że pierwsze dni są najgorsze – dodaje Rafał.

Przypominamy kierowcom, że od dzisiaj obowiązują w tym miejscu spore utrudnienia w ruchu. Z dotychczasowych czterech pasów, na al. Solidarności, ulica została zwężona do jednego. Jadąc od strony zamku, najpierw w rejonie wiaduktu Poniatowskiego następuje zwężenie do dwóch pasów jezdni a potem do jednego. Dalej ruch został skierowany na przeciwległą jezdnię. Z jednego pasa auta mogą zarówno skręcać w al. Sikorskiego, jak też jechać na wprost, w kierunku Warszawy. Podobnie jest w przeciwnym kierunku, gdzie kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu.

Zamknięta dla ruchu została ulica Ducha oraz ulica Północna od Kosmowskiej do Ducha. Ulicą Ducha mogą poruszać się tylko autobusy komunikacji miejskiej oraz mieszkańcy znajdujących się tam posesji. Jednak ci ostatni, wjazd i wyjazd mają udostępniony tylko od ulicy Willowej. Mieszkańcy osiedla Sławin, by dostać się do centrum, muszą korzystać z objazdów przez ulice Poligonową, Zelwerowicza a następnie przez Czechów lub też ulicą Zbożową i al. Warszawską. By usprawnić ruch, całkowicie wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Willowej z Poligonową.

(fot. lublin112, nadesłane Eryk)
2016-04-02 17:16:50

50 komentarzy

 1. Niech do tego wszystkiego jeszcze zaczną remont całego Boh. Monte Casino! 🙂

 2. Przed wjazdem do Lublina od Warszawy wyświetlacz, ale po co wyświetlić, że na zjeździe Chelm Zamość korek jak diabli?

 3. bo problem polega na tym ze każde dureń jadący w kierunku Warszawki i odwrotnie zna drogę przez miasto a obwodnica i pozostałe zjazdy do miasta to po co . powiem tyle jak nawet zamkną most na Poniatowskiego to do dom na Perłową z Gębali będę jechał 15 minut tylko trzeba myśleć pozdrawiam debili w korkach

 4. Tylko po co było zamykać na weekend? ! Wygląda to na perfidną złośliwość. ..

  • Zgadzam się!Przez cały weekend nie były prowadzone żadne prace!!!O 20 w sobotę pustki!Skandal!!!!

 5. następną inwestycją będzie zakup taczki dla żuka

 6. Suwak w ruchu drogowym? Jeszcze w przepisach nie ma takiego znaku. To tłumaczy ustawiających się na jednym pasie w długiej kolejce, podczas gdy sąsiedni pozostaje pusty. Wjeżdżający na pusty pas roszczą sobie prawa, które im nie przysługują. Tablica informacyjna SUWAK mogłaby jednak uregulować zachowania kierowców w ten sposób, że dojeżdżający do zwężenia drogi ustawialiby się na pasie z mniejszą ilością pojazdów. Robiliby to w przekonaniu, że ich wjeżdżanie, przy zwężeniu, przed innych znajdujących się na pasie głównego nurtu jest nakazem, że ten (element suwaka), przed którego wjeżdża jest obowiązany mu wjazd umożliwić bez łaski. A w ogóle to przez lejek – niezależnie od tego czy lało się będzie z lewej, z prawej czy w środek, nie wleje się ani więcej, ani szybciej.
  http://slaska.policja.gov.pl/kat/ruch-drogowy/informacje-dla-kierowc/114684,Roboty-drogowe-quotJedz-na-suwakquot.html

 7. DLACZEGO NIE ZROBIA SKRETU W PUŁAWSKA ????????????????????????

 8. TIR-y bezwzględnie na obwodnicę, mogą spokojnie jechać na zamość, ale oczywiście wolą przez miasto. To tylko na okres przebudowy. Chciałbym, żeby w poniedziałek padła cała sygnalizacja świetlna w lublinie. Jak Polacy coś robią, to nie trzeba już wojny.

 9. TIR-y ? Obwodnica Lublina jako jedyna chyba w kraju jest płatna dla nich .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej