Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pracownik nadleśnictwa natrafił w lesie na niebezpieczny przedmiot

Pracownik nadleśnictwa w miejscowości Kolonia Góra Puławska natrafił na pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej. Policyjny pirotechnik, który został wezwany na miejsce obejrzał przedmiot i ocenił go jako potencjalnie niebezpieczny i powiadomił saperów.

Przedwczoraj do puławskich policjantów wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że w lesie w miejscowości Kolonia Góra Puławska w powiecie puławskim znaleziono przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, w tym policyjnego pirotechnika.

Funkcjonariusz potwierdził, że znaleziony przez pracownika nadleśnictwa przedmiot to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów, a także zabezpieczono teren przed dostępem osób postronnych. Saperzy z Dęblina zabezpieczyli przedmiot, a następnie przewieźli go w bezpieczne miejsce w celu neutralizacji.

Przypominamy, że znalezionych niewybuchów nie wolno samodzielnie przenosić ani rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić służby i stosować się do poleceń wydawanych przez dyspozytora numeru alarmowego.

Jeden komentarz

  1. Brajanek (ten od Dżesicy)

    Dobrze, że przedwczoraj saperzy z Dęblina zabezpieczyli przedmiot, wczoraj mógłby zamoknąć…

Dodaj komentarz

Z kraju