Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Powalone drzewa, uszkodzone pojazdy. Obraz po burzach w powiecie zamojskim (zdjęcia)

Wczoraj na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego po przejściu burzy trwającej zaledwie kilka minut z silnie wiejącym wiatrem, pozostał obraz z połamanymi drzewami i uszkodzonymi samochodami. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Strażacy z terenu powiatu zamojskiego wyjeżdżali 25 razy do usuwania skutków burzy. Najwięcej w gminie Sułów – 4 zdarzenia i Zwierzyniec – 3 zdarzenia. W mieście Zamość oraz gminie Nielisz i Komarów Osadzie po 2 zdarzenia natomiast w gminach: Adamów, Krasnobród, Radecznica, Sitno, Skierbieszów, Szczebrzeszyn i Zamość po 1 zdarzeniu.

– W 21 przypadkach powalone drzewa blokowały przejezdność dróg. W 3 przypadkach – w mieście Zamość, Zwierzyńcu i Michalowie – powalone drzewa uszkodziły 3 pojazdy, z czego na jeden w Zamościu przy ul. Ciepłej złamany konar upadł podczas jazdy. Na szczęście kierująca kobieta z dzieckiem nie doznała żadnych obrażeń. Ponadto w Zwierzyńcu przy Browarnej przewrócone drzewo zniszczyło blaszany garaż – relacjonuje mł. bryg. Marcin Żulewski z KM PSP Zamość.

W działaniach związanych z likwidacją i usuwaniem skutków po burzy łącznie brało udział 19 zastępów z czego 15 z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Zamość i Szczebrzeszyn.

– Słowa podziękowania kieruję do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Antoniówka, Suchowola, Skierbieszów, Czołki, Gruszka Duża, Mokrelipie, Nielisz, Komarów, Krasnobród, Wielącza, Zubowice, Zwierzyniec i Źrebce za usuwanie skutków burzy w powiecie – dodaje mł. bryg. Marcin Żulewski.

Powalone drzewa, uszkodzone pojazdy. Obraz po burzach w powiecie zamojskim (zdjęcia)

fot. PSP Zamość

 

Powalone drzewa, uszkodzone pojazdy. Obraz po burzach w powiecie zamojskim (zdjęcia)

fot. PSP Zamość

4 komentarze

  1. Na 1-go maja od dwóch tygodni leży powalona gałąź i nikt tego nie sprząta. Polska w ruinie.

  2. Sprzątnie się jak zostanie otworzony „Dworzec metropolitalny”. 9

  3. A co? Rączki do du..p..y przyrosły, że wielmożny pan już gałązki nie ruszy?

Dodaj komentarz

Z kraju