Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącony przez mitsubishi rowerzysta spadł na mazdę. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala (zdjęcia)

Jechał drogą dla rowerów, w pewnym momencie potrąciło go mitsubishi. Cyklista wraz z jednośladem przelecieli przez auto i spadli na stojącą obok mazdę.

Do wypadku doszło w sobotę po południu na ul. Wileńskiej w Lublinie. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o potrąceniu rowerzysty na skrzyżowaniu z ul. Grażyny. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca mitsubishi kobieta jechała ul. Wileńską od strony ul. Głębokiej. Wykonywała manewr skrętu w lewo, w ul. Grażyny. Nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który poruszał się drogą dla jednośladów. Potrącony przez mitsubishi cyklista przeleciał wraz z rowerem przez auto i spadł uderzając w mazdę, której kierowca zatrzymał się, aby ustąpić mu pierwszeństwa.

Poszkodowany doznał obrażeń ciała i po opatrzeniu przez ratowników medycznych został przetransportowany do szpitala. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

Potrącony przez mitsubishi rowerzysta spadł na mazdę. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala (zdjęcia)

Potrącony przez mitsubishi rowerzysta spadł na mazdę. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala (zdjęcia)

Potrącony przez mitsubishi rowerzysta spadł na mazdę. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala (zdjęcia)

(fot. nadesłane – Norbert, nadesłane)

19 komentarzy

 1. Szanowni kierowcy. Błagam Was. Szanujcie rowerzystów na przejazdach rowerowo pieszych. Ilekroć jadę ścieżką rowerową wzdłuż Smorawińskiego obok Decathlonu, muszę się zatrzymywać, by nie uderzyć w pojazd jadący z ulicy Smorawińskiego w Bursaki lub z Bursaki wyjeżdźający. Podobnie jest na rondzie Andersa – Koryznowej.
  Naprawdę kiedyś stracę cierpliwość, zamknę oczy i będę żyć z odszkodowania do końca życia…

  • Chętnie to zobaczę jak narażasz swoje życie, żeby wychować kierowców ? Wzdłuż Smorawińskiego jest żywopłot, który zasłania jadącego rowerzystę, warto to wziąć pod uwagę.

   • „Wzdłuż Smorawińskiego jest żywopłot, który zasłania jadącego rowerzystę, warto to wziąć pod uwagę.”
    Napisz to wszystkim „niedowidzącym” za kierownicą, bo ja spodziewając się zachowania, o którym napisałam, zawsze tam zwalniam do prędkości, przy której mogę bezpiecznie się zatrzymać i powoli mam już tego dość, że prawie zawsze jestem „niewidoczna”. Swoją drogą, żywopłot nie jest tak wysoki, by zasłaniać rowerzystów, więc ten argument jest bezpodstawny.

  • ☆☆☆⭐⭐⭐

   W Belgi czy Holandii rowerzyści to święte krowy które mają pierwszeństwo tak jak pjazd uprzywilejowany ale tam jest inna mentalność. Ludzie się nie spieszą bo i po co skoro mogę spóźnić się do restauracji swoim nowym masseratti i nikt nie zauważy

 2. Na drugi raz rowerzysta będzie się rozglądał a nie ślepo wierzył w swoje „pierwszeństwo” !

  • Dlaczego myślisz że się nie rozglądał? Poza tym jakie ma znaczenie czy widział (czy nie widział) samochód jadący z przeciwka? To kobieta wykonywała skręt w lewo, ciekawi mnie czy tak samo lekkomyślnie podjęła by się tego manewru gdyby obok ścieżki rowerowej jechał autobus, ciężarówka lub jakiś inny samochód? Kierowca wyjeżdzający w ul Grażyny jakoś zauważył rowerzystę mimo tego że jemu wiele rzeczy w pasie drogowym mogło go przysłonić. Twój komentarz powinien się raczej odnosić do braku spostrzegawczości kierującej mercedesem to ona miała obowiązek upewnienia się że wykona swój zaplanowany manewr bezpiecznie. Rowerzysta jechał prosto ścieżką rowerową wytyczoną z jezdni nie wykonywał żadnych manewrów, jaki miał więc wpływ na przebieg wypadków na drodze?

 3. To co go kuźwa w końcu potraciło – mitsubishi, mercedes czy może pan prezes na swoim 3 kołowym rowerku. Czy wy myślicie że piszecie dla jakichś tumanów z Wiejskiej. Chyba że się” pomyliliście” za pierwszym razem

  • Tak, zgadza się. Początkowo ustalając okoliczności zdarzenia, służby przekazały nam, że rowerzystę potrącił mercedes. Tak też napisaliśmy. Po kilkunastu minutach przekazano nam, że jednak doszło do pomyłki w określaniu marek pojazdów. Dlatego też materiał został skorygowany, aby usunąć ów błąd.

   Pozdrawiamy

 4. No to przez jaki pojazd został potrącony rowerzysta ? mitsubishi czy mercedes ?

  • Pan grabarz (dyplomowany)

   W końcu nie ważne, czym został potracony, najgorsze, że przeżył.
   Pamiętajcie, że grabarz to też człowiek, a od czasu ja pandemia w zaniku to i zarobić trudno.

 5. powinny być szykany albo progi zwalniające dla rowerzystów, żeby trochę zwolnili przed skrzyżowaniem

  • Ta! Rowery na tory!? Może kanałami niech jeżdżą! Niezły żart Ci się udał. Ha ha ha….ha.

  • Powinny to być wszystkie przejscia dla pieszych i przejazdy rowerowe WYNIESIONE wtedy kazdy kierowca samochodu byłby zmuszony zwolnić PRZED…

 6. A Pani w mitsubisi próbowała powstrzymać swój pojazd który postanowił potrącić sobie jakiegoś gostka ale nie udała Jej się ta sztuka.Może następnym razem się uda?

  • Potwierdzam Panie zwłaszcza wymuszają pierwszeństwo, nie radzą sobie , nie ogarniają a przy tym dalej próbują jechać szybko i robić inne rzeczy podczas jazdy jak rozmowa przez tel czy pisanie sms, drogie panie doprowadzi to was do problemów powiem wprost możecie kogoś ZABIĆ. W tej chwili kompletną głupotą jest brak uwagi na drodze zwłaszcza przy poruszaniu samochodem się po centrum i śródmieściu gdzie jest duzy ruch pieszych i rowerzystów.

 7. Panie to nikomu nie odpuszczają, mnie w ciągu 3 lat jazdy po Lublinie 1 kobieta pomogła włączyć się do ruchu. Wielki szacun dla Pani!

Z kraju