Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącenie pieszego w Samoklęskach. Droga jest całkowicie zablokowana

Po wypadku zablokowana jest trasa Krasienin – Michów. Na miejscu pracują policjanci. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 20.

Do wypadku doszło w piątek o godzinie 16:30 w miejscowości Samoklęski Kolonia w gminie Kamionka w powiecie lubartowskim. Na drodze wojewódzkiej nr 809 Lublin – Michów samochód osobowy potracił pieszego. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nas poinformowano, zdarzenie miało miejsce w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową do miejscowości Syry. Kierowca audi potrącił znajdującego się na jezdni mężczyznę. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Lublinie.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Droga jest obecnie całkowicie zablokowana.

60

62

63

(fot. nadesłane – Kamil – DZIĘKUJEMY!)
2018-01-05 17:59:36

11 komentarzy

 1. No cóż …idąc po zmroku bez odblasków ,bo założe się ze nie miał ,sami prosimy się o nieszczęscie

 2. Policja powinna czesciej uczeszczac wieczorami na tej drodze. Mnóstwo pieszych bez odblasków, rowerzystów bez jakiego kolwiek swiatełka, po same ciagniki z przyczepami bez swiateł z tyłu. Jakos nie dziwi mnie ze ktoś tam został potrącony a nawet jestem zdziwiony ze to pierwsze takie info z tamtej trasy od jakiegos czasu.

  • Dzis policja polowala na kierowcow. Ale dopoki piesi beda tak glupi to nawet pozbycie sie wszystkich samochodow z drogi im nie pomoze. Zamiast skupic sie na przyczynie czyli na ignorancji pieszych to lepiej usuwac skutki i polowac na kierowcow. To latwiejsze niz wytlumaczyc ludziom ze maja sie rozgladac i myslec.

   • Dokładnie, tak jest prościej, szybciej i skuteczniej oraz finansowo na plus. Z kierowcy łatwiej kasę ściągnąć bo ma prawo jazdy, którego nie chce stracić i samochód, mandaty też są o wiele wyższe. Pieszy mandaty ma w d..ie, nie dość że niskie to i tak nie zapłaci.

 3. czyżby borysa, albo prymusa rozjechano?

 4. I znów audi

  • Trzy tygodnie temu kierowca audi naćpany zabił moja kuzynkę . Zostawiła dwoje małych dzieci.przykre.

   • Chodzi ci o ta babke z wilkolazu co wlazla zza busa pod jadace audi? Tam wszyscy laza jak nacpani.

 5. Tak właśnie, to Borys

 6. Art. 11.
  1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.
  2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.
  3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.
  4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
  4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
  5. Przepisów ust. 1–4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

  Art. 12.
  1. Kolumna pieszych, z wyjątkiem pieszych w wieku do 10 lat, może się poruszać tylko prawą stroną jezdni.
  2. Do kolumny pieszych w wieku do 10 lat stosuje się odpowiednio przepisy art. 11 ust. 1 i 2.
  3. Liczba pieszych idących jezdnią w kolumnie obok siebie nie może przekraczać 4, a w kolumnie wojskowej – 6, pod warunkiem że kolumna nie zajmuje więcej niż połowy szerokości jezdni.
  4. Piesi w wieku do 10 lat mogą iść w kolumnie tylko dwójkami pod nadzorem co najmniej jednej osoby pełnoletniej.
  5. Długość kolumny pieszych nie może przekraczać 50 m. Odległość między kolumnami nie może być mniejsza niż 100 m.

  6. Jeżeli przemarsz kolumny pieszych odbywa się w warunkach niedostatecznej widoczności:
  1) pierwszy i ostatni z idących z lewej strony są obowiązani nieść latarki:
  a) pierwszy – ze światłem białym, skierowanym do przodu,
  b) ostatni – ze światłem czerwonym, skierowanym do tyłu;
  2) w kolumnie o długości przekraczającej 20 m idący po lewej stronie z przodu i z tyłu są obowiązani używać elementów odblaskowych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, a ponadto idący po lewej stronie są obowiązani nieść dodatkowe latarki ze światłem białym, rozmieszczone w taki sposób, aby odległość między nimi nie przekraczała 10 m;
  3) światło latarek powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 m.

  7. Zabrania się:
  1) ruchu po jezdni kolumny pieszych w czasie mgły; zakaz ten nie dotyczy kolumny wojskowej lub policyjnej;
  2) ruchu po jezdni kolumny pieszych w wieku do 10 lat w warunkach niedostatecznej widoczności;
  3) prowadzenia po jezdni kolumny pieszych przez osobę w wieku poniżej 18 lat.

  Art. 13.
  1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

  2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

  3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

  4. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

  5. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.

  6. Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone tylko w miejscu do tego przeznaczonym.

  7. Jeżeli wysepka dla pasażerów na przystanku komunikacji publicznej łączy się z przejściem dla pieszych, przechodzenie do i z przystanku jest dozwolone tylko po tym przejściu.

  8. Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

  Art. 14. Zabrania się:
  1) wchodzenia na jezdnię:
  a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
  b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
  2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
  3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
  4) przebiegania przez jezdnię;
  5) chodzenia po torowisku;
  6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
  7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

  Art. 15. Przepisów art. 11–14 nie stosuje się w razie zamknięcia ruchu pojazdów na drodze.

 7. Jeszcze raz powtarzam zabrać Policji nieoznakowane sreberka niech się nie ścigają z gówniarzami, niech wsiądą w oznakowane radiowozy i niech ich będzie więcej na drodze, jak teraz to pościgają się złapią kilku żeby plan wykonać i czekają końca zmiany. Nieoznakowane powinny węszyć przemytników i innych groźnych przestępców.

Z kraju

Sport