Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z sytuacją na granicy

Pod przewodnictwem wojewody lubelskiego Krzysztofa Komorskiego obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Tematem spotkania była sytuacja na drogowych przejściach granicznych na odcinku granicy RP z Ukrainą na terenie województwa lubelskiego.

Posiedzenie odbyło się w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. Wzięli w nim udział wicewojewoda lubelski Wojciech Wołoch, dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Jarosław Szymczyk i dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dariusz Działo.

Obecni byli przedstawiciele m.in. Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie, Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejść Granicznych w Chełmie, Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie, Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Dorohusku, Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Koroszczynie, Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Dorohusku i Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Hrebennem.

Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z sytuacją na granicy

fot. LUW

Wprowadzenie dobowego raportowania

– Potrzebuję mieć od Was informację zwrotną, by móc komunikować się ze światem zewnętrznym. Informowanie nas o ważnych rzeczach jest oczywiste, dlatego wprowadzamy dobowe raportowanie. Chciałbym, by pod koniec dnia roboczego do dyrektora Wydziału Środowiska i Rolnictwa spływały proste informacje: Czy stwierdzono w Waszych jednostkach nieprawidłowości? Jeżeli były to według określonych zmiennych będą wypełniane formatki – mówi wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego

Pracą zespołu kieruje przewodniczący, którym z mocy prawa jest Wojewoda. Do zadań Zespołu należy w szczególności: ocena występujących i potencjalnych zagrożeń mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne i prognozowanie tych zagrożeń, przygotowanie propozycji działań i przedstawienie wojewodzie wniosków dotyczących wykonania, zmiany lub zaniechania działań ujętych w wojewódzkim planie reagowania kryzysowego, przekazywanie do wiadomości publicznej informacji związanych z zagrożeniami, opiniowanie wojewódzkiego planu reagowania kryzysowego, opiniowanie wojewódzkiego planu ochrony infrastruktury krytycznej.

Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z sytuacją na granicy

fot. LUW

13 komentarzy

 1. Wystarczy cofnąć wszystkie towary na ukrainę – podobno brakuje tam jedzenia i wysyłana jest tam pomoc humanitarną, więc jest potrzebna czy nie ??
  Kolejka nowo zakupionych rozbitych samochodów sprowadzanych na ukrainę ma kilka kilometrów – czy jest to artykuł pierwszej potrzeby w kraju objętym wojną ?

 2. Się obudzili…

 3. lizanie odbytów Ukraińcom ,

  • Pytanie – kto sprowadza do Polski te produkty? Czy to aby nie sami Polacy ściągają produkty z UA.
   Oni sprzedają i przywożą bo jest na to chętny by kupić i jest nim bogaty cwany biznesmen – Polak. A inny biedny Polak to żre.

 4. Nie są czlonkiem UE, oclić wszystko i koniec rozmowy. To nasz interes ma sie liczyc,a nie ich. Dosc lizania d.

 5. Nie mogą zapytać Tuska co należy zrobić? W grudniu w swoim expose mówił: „siedzieliśmy godzinami, pół nocy, mamy rozwiązanie dla przewoźników na granicy.” I miało to być bardzo szybko wprowadzone…

 6. Nie tacy kryzysu nie moga rozwiązać.Szkoda czasu i atłasu.I wody sodowej.

 7. Nie strasznie bo się żes….e. i tak tempa cho…a jest już zestresowana, nerki by sprzedali na papkę, zero logiki, zryc, spać że…ć się i następny dzień

 8. UA wracajcie skąd przyszliście.

 9. kronikidewelorozwoju

  Don K0morra chyba żałuje, że dał się P0sadzić na stołku wojewodziny. Ciągle musi czemuś przewodniczyć, ciągle jakieś sP0tkania, coś tam trzeba P0dpisać i w K0ńcu nie ma czasu ani na solarium, ani na wyrywanie towarów.

Dodaj komentarz

Z kraju