Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg przez dwa województwa za 16-latkiem z Lublina. Audi momentami jechało ponad 240 km/h (wideo)

Po policyjnym pościgu zatrzymany został 16-latek kierujący audi. W pojeździe przewoził dwoje pasażerów w wieku 14 i 18 lat. O dalszym losie mieszkańca Lublina zadecyduje sąd. Mundurowi zarzucili mu aż 7 czynów karalnych.

Policjanci z Otwocka próbowali zatrzymać na trasie S17 pojazd osobowy marki Audi, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość. Jednak kierujący pojazdem zignorował mundurowych i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg, lecz dogonienie sprawcy nie było takie proste.

Mundurowi ścigali uciekające audi przez trzy powiaty – otwocki, garwoliński i rycki, przez blisko 30 minut. Kierowca łamał wszelkie przepisy drogowe, taranował pojazdy, wyprzedzał je poboczem, a nawet doprowadzał do zdarzeń drogowych. Momentami osiągał prędkość ponad 240 km/h.

W Woli Koryckiej (pow. garwoliński) kierujący ominął poboczem drogi wystawiony przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie punkt blokadowy, usiłując przejechać stojących policjantów. Dopiero w miejscowości Zalesie (pow. rycki) widząc, że tym razem nie uda mu się ominąć kolejnej blokady wystawionej przez mundurowych ryckiej komendy i uciec przed ścigającym go radiowozem otwockiej Policji, skręcił i wjechał na pole, po czym wybiegł z pojazdu i dalej uciekał pieszo. Otwoccy policjanci byli od niego szybsi.

Jak się okazało za kierownicą audi siedział 16-latek z Lublina. Nieletni był trzeźwy, nie posiadał prawa jazdy i wiózł dwoje pasażerów, 14-latkę i 18-latka, których swoją brawurą również naraził na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Na dodatek w jego samochodzie policjanci znaleźli umowy kupna-sprzedaży pojazdu, na których sfałszował podpis. Po wykonanych czynnościach w otwockiej jednostce, 16-latek i 14-latka zostali przekazani pod opiekę rodzicom.

Niebawem zgromadzone w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie 16-latka. Policjanci zarzucili mu aż 7 czynów karalnych.

(fot. wideo KPP Otwock)

33 komentarze

  1. Policjanci przekazali małolata rodzicom. A powinni wsadzić go do ciupy a rodzicom karę taką żeby popamiętali jak wychowywać dzieci

  2. Powinien dostać sowity wpier… i na 24h do celi, a jak by się stawiał to kompana mu dorzucić co ma pewne upodobania.

  3. Muszą jakiegoś montażystę zatrudnić na etacie. Nie da się tego oglądać.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo