Poniedziałek, 17 czerwca 202417/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pędził audi 215 km/h. W dalszą drogę pojechał ze sporym mandatem (wideo)

Lubelscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi, który przekroczył znacznie prędkość na drodze ekspresowej. Mężczyzna otrzymał 2500 zł mandatu, a jego konto „wzbogaciło się” o 15 punktów karnych.

Lubelscy policjanci patrolujący drogę ekspresową zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi. Mężczyzna pędził pojazdem z prędkością 215 km/h.

Pojazd w pierwszym bezpiecznym miejscu został zatrzymany. Za kierownicą samochodu siedział 34-letni mężczyzna. Funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem w kwocie 2500 złotych oraz nałożyli na niego 15 punktów karnych.

– Jedź bezpiecznie! – przestrzegaj przepisów, nie przekraczaj dozwolonej prędkości, nie wyprzedzaj w miejscach niedozwolonych, zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, a wszyscy bezpiecznie dotrą do celu. Takie apele policjanci kierują do uczestników ruchu drogowego, przy każdej nadarzającej się okazji. Niestety nie wszyscy biorą sobie te rady do serca – komentuje zdarzenie nadkomisarz Kamil Gołębiowski z KWP w Lublinie.

(fot. wideo Policja Lublin)

Autor: redakcja

8 komentarzy

  1. To czy mandat spory, czy nie, można dyskutować. Na pewno bardziej dostosowany do przeciętnego wynagrodzenia niż wcześniejsze 500PLN. Czyli kwota, która przed 20 alt nie była waloryzowana.

  2. 2500 PLN to i tak nawet nie jest jedna rata leasingu za to auto! Dale niego 500 czy 2500 to jest prawie to samo. Jakby to było 15000 k to już różnicę robi i bardziej boli. Kwota mandatu powinna zależeć od dochodów, oraz klasy, mocy, rocznika auta!

  3. Zamiast mandatu pieniężnego, powinna być kara zabrania prawa jazdy na 2 lata, a jeżeli by się nie stosował, to wtedy kara pieniężna w wysokości 5 tys zł i przedłużenie pozbawienia prawa jazdy o następne 2 lata, to byłaby bardzo dotkliwa kara .

  4. Sasin za zmarnowanie 70 mln w wyborach jaką karę dostał? Szumowski za respiratory? Też nic? A wy klaszczecie jak ktoś dostanie realną karę za przekroczenie prędkości.

  5. Znowu Yarisiarze piszczą bo takiej prędkości w życiu na budziku nie zobaczą. Za zachodnią granicą takie prędkości to norma, a nawet jeszcze ci ktoś może mrugać żebyś ustąpił.

  6. A mieli dawać tylko upomnienia!? Ta policja nie dość, że spisiała to jeszcze kłamie jak mateuszek-kłamczuszek.