Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poprosiły go o pomoc, jedna z kobiet zginęła, dwie są ranne. Sąsiad usłyszał zarzuty

Prokurator przesłuchał mieszkańca gminy Końskowola, który po pijanemu doprowadził do śmierci swojej sąsiadki. Jej siostra oraz matka zostały ranne.

Są prokuratorskie zarzuty wobec 51-letniego mieszkańca miejscowości Nowy Pożóg w gminie Końskowola. W minioną środę jego sąsiadki zbierały truskawki. Po południu przystąpiły do ich szypułkowania. Na posesji znajdowała się 83-letnia matka i dwie 55-letnie siostry. W pewnym momencie kobiety zorientowały się, że w jednym z kół w wózku do przewozu owoców nie ma powietrza.

Postanowiły poprosić sąsiada o napompowanie koła. Mężczyzna postanowił zrobić to za pomocą zamontowanej w ciągniku sprężarki. Nie wsiadając do stojącego obok pojazdu uruchomił silnik, sądząc iż ciągnik znajduje się na biegu jałowym. Okazało się jednak, że się mylił. Pojazd ruszył i wjechał w znajdujące się przed nim, zajęte pracą przy owocach kobiety.

Zdarzenie okazało się tragiczne w skutkach. Jedna z sióstr zginęła na miejscu, druga wraz z matką, doznały licznych obrażeń ciała i przetransportowano je do szpitali w Lublinie i Puławach. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnej celi.

Podczas przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia zgodne z ustaleniami śledczych. Przedstawiono mu zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci jednej kobiety i spowodowania obrażeń ciała u dwóch kolejnych. Wobec 51-latka zastosowano dozór policji. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)
2018-06-05 23:12:07

17 komentarzy

  • Jasny Gwint !!!

   Poprosiły go o pomoc, jedna z kobiet zginęła, dwie są ranne. Sąsiad usłyszał zarzuty…
   Wniosek? Nie pomagaj nikomu, nawet sąsiadkom i to sporo młodszym niż w/w.

 1. czasem mam wrażenie że takie wyroki bardziej służą zaspokojeniu żądzy zemsty jaką pała tępe społeczeństwo… fakt facet był nachlany ale za kółko nie wsiadł, a jego celem była jedynie pomoc i tutaj można uczciwie mówić jedynie o jego lekkomyślności. Na uniewinnienie może nie zasługuje, ale na odstąpienie od wymierzenia kary myślę że tak.

  • a one nie widziały, ze był napity? przecież musiał ledwo trzymać się na nogach…

   • Co to 2,5 promila na 51 letniego chłopa, zaprawionego w bojach od podstawówki? Takie 0,2 dla spożywających sporadycznie.

  • Jak jest mądry sąd to go uniewinni ! Również uważam szkoda kobiet lecz to był wypadek . Panie traktorzysto jesteśmy z panem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Poprosiły napranego sąsiada o pomoc przy sprzęcie mechanicznym… co mogło pójść nie tak?

 3. piłeś – nie pomagaj…taki morał z tego… 🙁

 4. gh,puknij się w baniak,nie wsiadł do ciągnika,bo ciągnikiem przyjechał na posesję pokrzywdzonych zapewne ksiądz proboszcz z pobliskiej parafii,myśl człowieku to nie boli

 5. kobiety powinny byly widziec ze typ jest „w stanie nietrzezwosci” to po pierwsze.
  po drugie jesli jednak go poprosily to albo typ powinien odmowic albo one powinny jednak jakies „srodki bezpieczenstwa” zachowac.. whateva

 6. Grześ przez wieś

  Pewnie wielu komentujących jakby wiedxieli że wdepną w guwno to by wogole z domu nie wychodzili.

  • po tej wypowiedzi wnioskuje, że ty w dzieciństwie wdepnąłeś po uszy i po tak traumatycznym zdarzeniu przytuliłeś się do kaloryfera już więcej z domu do szkoły nie wyszyłeś

 7. ladna smierc

 8. Szkoda mi tego Pana. Tych Pań rowniez-straszna tragedia, śmierć , mnostwo cierpienia, rekonwalescencja itd. Ale ten Pan ponosi straszną karę i bez odsiadki. To moglo się zdażyć równiez gdyby był trzeźwy, w rolnictwie mnostwo jest wypadkow zwiazanych w tymi biegami w ciągnikach. Mam nadzieję ze dostanie jakieś zawiasy ale nie wyrok odsiadywania kary.

Z kraju