690 680 960

Poprosił brata, aby zalogował się na jego konto w banku. Stracił prawie 30 tys. złotych

Mieszkaniec powiatu łęczyńskiego stracił blisko 30 tys. złotych. 52-latek poprosił brata, aby ten zalogował się na jego konto bankowe. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową nazwy banku mężczyzna kliknął w wyświetlony pierwszy link. Od tego wszystko się zaczęło.

Do policjantów z Łęcznej zgłosił się 52-letni mieszkaniec gminy Puchaczów. Mężczyzna oświadczył, że poprosił swojego brata, aby zalogował się do jego konta bankowego. Na komputerze w wyszukiwarkę internetową mężczyzna wpisał nazwę banku. Następnie kliknął w link, który wyświetlił się jako pierwszy.

Po chwili został przekierowany na stronę banku. Tam wpisał login i hasło. Logowanie nie powiodło się, dlatego jeszcze kilkakrotnie podejmował próby logowania. W między czasie na telefon otrzymywał SMS-y z kodami aktywacyjnymi, które wpisywał w pojawiające się okienka na tej stronie.

Dopiero kolejny SMS dotyczący zmiany numery telefonu do kodów dał mu do myślenia, że coś dzieje się niepokojącego. Wówczas skontaktował się pracownikiem banku, gdzie uzyskał informację, że z konta zostały wypłacone pieniądze w kwocie 29500 złotych. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy.

(fot. pixabay.com)

10 komentarzy

 1. Przecież te kradzieże to już plaga, ludzie tracą ciężko zarobione pieniądze uczciwą pracą, a jak złapią złodzieja to pójdzie na rok do więzienia, kara żadna i znowu będzie kradł, Rządy tfuuu lewicy pod postacią zjednoczonej prawicy .

  • Nie inaczej. Zgodnie z kk, za oszustwo jest do 8 lat pozbawienia wolności, chociaż jeśli do niego dochodzi, to wyłudzane są już znaczne kwoty, a ofiary często tracą oszczędności życia.

   Za rozbój, gdzie łupem pada zazwyczaj telefon komórkowy i nieznaczna ilość gotówki, czyli to co każdy ma zawsze przy sobie, kk przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

   Dlatego mnożą się oszustwa, a rozbojach słyszy się coraz rzadziej – po prostu oszustwa się opłacają, bo pieniądze są duże, a kary niskie. Oszust, który działa przez kilka lat jest w stanie zgromadzić łup na łączną kwotę kilku milionów złotych, a jak go złapią, to dostaje 5 lat, po czym wychodzi i do końca życia może nie pracować.

   Chory kraj, chore prawo.

 2. Banku a nie baku 😁

 3. pis mnie okradł wielokrotnie i nadal to robi

  Za Tuska tak nie było. Nikt nas nie okradał i żyło się bardzo dobrze. Nikt nie powie, że tak nie było.

 4. Za Tuska tego nie było.
  Ziobro podaj się do dymisji…

 5. Człowiek się dziwi naiwności dających się dymac na wnuczka itp, ale jak już wbijasz w wyszukiwarkę nazwę banku i pierwszy ling z brzegu to daje, to już bida i serio, chyba każdy może utopić kase…

 6. Gdyby becwal czytał te SMSy z banku do wyłudzenia by nie doszło. W SMSie jest napisane co potwierdzasz, czy logowanie , czy przelew i na jaką kwotę.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…