Poparcie dla Rafała Trzaskowskiego przed lubelskim ratuszem. „Albo samorząd dla obywateli, albo władza przywieziona w teczce” (zdjęcia)

Dzisiaj na placu Łokietka Radni Sejmiku Województwa, Miasta Lublin oraz samorządowcy z Regionu Lubelskiego wyrazili swoje poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Rafała Trzaskowskiego. Wyjaśniali, co grozi Polsce, jeżeli wybory wygra Andrzej Duda.

W czwartek przed lubelskim Ratuszem odbył się wiec poparcia samorządowców Lubelszczyzny dla Rafała Trzaskowskiego. Radni Sejmiku Województwa, Miasta Lublin oraz samorządowcy z Regionu Lubelskiego wyrazili swoje poparcie dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jak wyjaśniał Jarosław Pakuła z Rady Miasta Lublin, głównymi powodami, dla których samorządowcy będą głosować na Rafała Trzaskowskiego jest chęć życia w normalnym kraju, w którym prawo jest równe dla wszystkich, w którym nie jest łamana konstytucja, jest przestrzegany trójpodział władzy, którego obecnie nie mamy. Dodał również, że wszyscy chcieliby żyć w kraju, który jest członkiem Unii Europejskiej, chcieliby Strefy Schengen, z samorządowej strony patrząc na to, chcieliby aby zadania zlecane przez rząd, miały odzwierciedlenie w przekazywanych środkach na ten cel, a obecnie nie mają. Chcieliby szacunku dla samorządów , bo to samorząd w głównej mierze wybudował to, co dzisiaj widzimy po 30 latach transformacji.

Kolejny z radnych, Dariusz Sadowski wyjaśniał, że reprezentuje lewicę i mieli swojego kandydata w I turze, jednak obecnie ich kandydatem jest Rafał Trzaskowski. Zaapelował więc do wszystkich wyborców lewicy, jak też osób jeszcze niezdecydowanych, o mądry wybór. Argumentował to tłumacząc, że to nie są zwykłe wybory, to nie są wybory na chwilę, to jest wybór cywilizacyjny, może zadecydować o losach Polski na pokolenia.

-Nie chcemy państwa zacofanego rządzonego przez zakompleksionych funkcjonariuszy partyjnych. Dlatego ten wybór jest tak ważny i tak istotny. To my mieszkańcy mamy moc zmiany tej rzeczywistości, ale tylko w dniu 12 lipca. 13 lipca już nam nic nie da protestowanie przed sądami, ratuszami czy siedzibami wolnych mediów. Władza PiS jak będzie absolutna, doprowadzi do tego, ze wszystkie instytucje niezależne, zostaną zniszczone mówił Dariusz Sadowski.

Z kolei senator Jacek Bury tłumaczył, że stoimy przed potężnym wyzwaniem, zachęcił do wzięcia odpowiedzialności za Polskę. Dodał, że osobiście będzie głosował na Rafała Trzaskowskiego, gdyż reprezentuje on znacznie więcej wartości, które są mu bliskie, niż Andrzej Duda, jednak apelował, aby być wyrozumiałym dla tych, którzy będą głosowali inaczej zaś po wyborach budować w Polsce wspólnotę. Marta Wcisło mówiła zaś, że to najważniejsze wybory po 1989 roku, to wizja Polski na najbliższe 5 lat a może i na dłużnej. To być może ostatnie wolne wybory w naszym kraju, Jeśli chcemy Polski silnej, w której prezydent przestrzega konstytucji stoi na straży praw obywatelskich, to wybór jest jeden. Z kolei Joanna Mucha dodała, że przyzwyczailiśmy się przez ostatnie 30 lat, ze mamy swojego wójta, burmistrza czy też radnych, Jednak lokalny samorząd wisi obecnie na włosku. Jeżeli Andrzej Duda wygra te wybory, to wójta czy burmistrza przywiezie nam funkcjonariusz z warszawy w teczce. Dodała również, że w niedzielnych wyborach mieszkańcy zadecydują, pomiędzy samorządem, który coraz więcej robi dla swoich obywateli, albo władza przywieziona w teczce.

(fot. lublin112)

Zobacz również

143 komentarze

 1. Większość głosów oddanych na trzaskowskiego sa oddane aby tylko Duda nie został prezydentem:/ Jak można zagłosować na kogoś kto nie ma programu SŁABO

  • „Większość głosów oddanych na trzaskowskiego sa oddane aby tylko Duda nie został prezydentem”
   Najwidoczniej Polacy mają dość braku kręgosłupa u obecnego Prezydenta.

  • Widać że nie jesteś na bieżąco, albo tylko patrzysz na kasę z 500 + lub 13 emerytury niczym się nie interesując, bowiem Trzaskowski ma program który przedstawił jeszcze przed I turą, a wiadomo jak nie jest przy władzy ma ograniczone możliwości – uważam że takiego Prezydenta na pewno się nie powstydzimy i nie będzie tak drogi w utrzymaniu jak DUDA- najdroższy Prezydent

 2. Nigdy nie dopuszczę by moje dzieci w szkole uczyli przebrani transwestyci, pedofile i zboczeńcy. Wystarczy że dyrektor szkoły w Poznaniu mało co rodzice nie zlinczowali, za to że pozwoliła by na lekcję w pierwszej klasie przyszedł transwestyta przebrany za kobietę i opowiadał im o masturbacji. Tego chce Trzask i jego wyborczy elektorat. Takie to cuchnące bagno chce nam ten „tęczowy” kandydat zafundować.

  • „Nigdy nie dopuszczę by moje dzieci w szkole uczyli przebrani transwestyci, pedofile i zboczeńcy. Wystarczy że dyrektor szkoły w Poznaniu mało co rodzice nie zlinczowali, za to że pozwoliła by na lekcję w pierwszej klasie przyszedł transwestyta przebrany za kobietę i opowiadał im o masturbacji. Tego chce Trzask i jego wyborczy elektorat. Takie to cuchnące bagno chce nam ten „tęczowy” kandydat zafundować.”
   To nie dopuszczaj. Za wybór nauczycieli odpowiada dyrektor szkoły. Za wybór dyrektora odpowiadają Samorządy w porozumieniu z Kuratorium. Tam kieruj swoje żale. Prezydent owszem może wychodzić z inicjatywą ustawodawczą, ale taki projekt klasycznie musi przejść przez Sejm i Senat. Nie marty się na zapas.

 3. Wybór Trzaskowskiego to powrót do „piniędzy nie ma i nie będzie”, do kolesiostwa i bezprawia, grabieży majątku narodowego i eksportu bezrobotnych

  • „Wybór Trzaskowskiego to powrót do „piniędzy nie ma i nie będzie”, do kolesiostwa i bezprawia, grabieży majątku narodowego i eksportu bezrobotnych”
   O ile się nie mylę, to budżet uchwala Sejm, a nawet Prezydent nie ma w tej kwestii prawa weta, więc pieniądze dalej będą płynąć szerokim strumieniem do wszystkich „potrzebujących”… Prezydent także nie występuje jako strona w sprzedaży jakiegokolwiek „majątku narodowego”.

 4. Byłem pełowskim trolem zagłosuje na Andrzeja Dudę bo przestali mi płacić za komentarze złodzieje.

 5. lgbt w calym kraju we wsi i w miescie! w zagrodzie i w szkole! deprawacja i ogłupianie ludzi wszystko co tradycyjne i dobre do kosza! kazdy z kazdym rozpusta -sodoma i gomora!=Trzaskowski

 6. I jest brygada develoera, jak maja na rafiego glosowsc jak nie ma programu, aha walczyc z pisem,

 7. Dlaczego się tak boicie Trzaskowskiego? Przecież On ma mieć jedynie funkcje kontrolne nad dalej „świetnie” rządzącymi. Gdyby zamiary PISu były uczciwe, nie byłoby takiego skowytu, bo każdy jeden Prezydent podpisywałby ustawy zgodne z Konstytucją, dobre dla Polaków. Przecież weto Prezydenta można odrzucić w Parlamencie. Przecież po to zostawiliście zgliszcza Trybunału Konstytucyjnego, by każda ustawa tam skierowana była dobra i zgodna z Ustawą Zasadniczą. Nie bójcie się. Prezydent nie będzie stawał na drodze ustanawianiu mądrego prawa.

 8. Czy Wy czytacie, co piszecie ?
  W czym jesteście lepsi od innych ?
  Czy Wasze poglądy sprowadzają się do nienawiści ?
  Czy bez istnienia jakiegoś „wroga”, wyimaginowanej groźby, strachu przed czymś utracicie sens życia ?
  Czy ktoś z Was ucierpiał od tego „wroga” w jakikolwiek sposób, miał styczność z tym „wrogiem”, czy tylko całą wiedzę czerpiecie z mediów ?
  Czy nienawiść w Was już na tyle urosła, że już jesteście gotowi by pobić takiego „wroga”, może już zabić ?

 9. Prezydent to głównie funkcja reprezentacyjna,a obecnego mam już dość. Jest fałszywy-łamał Konstytucję,którą ma bronić i na Nią przysięgał. Jak on może spojrzeć w lustro? DOŚĆ!!!

 10. kur.. kur... łba nie urwie

  Wszyscy maja dużo za uszami

 11. A gdzie łysy ?

 12. Bury już nigdy nie kupie twoich warzyw !!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8706zł -0.57%
  • GBP 5.0472zł 0.04%
  • EUR 4.5869zł 0.01%
  • CHF 4.2802zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach