690 680 960

Policjanci zlikwidowali laboratorium amfetaminy. Zabezpieczyli ponad 2 kilogramy narkotyku (zdjęcia)

Zamojscy policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy amfetaminy i zlikwidowali laboratorium, w którym była wytwarzana. Zatrzymali również dwóch mężczyzn – mieszkańca powiatu zamojskiego raz powiatu bytomskiego.

W trakcie kontroli pojazdu osobowego, którym kierował 39-latek z powiatu zamojskiego, policjanci natrafili na ponad kilogram amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili ponadto, że to nie jedyne nielegalne substancje, które posiadał zatrzymany.

Narkotyki 39-latek ukrył także w kompleksie leśnym jednej z gmin powiatu zamojskiego, blisko 1300 gramów amfetaminy schował do plastikowego opakowania po farbie i zakopał w ziemi. Te środki odurzające zostały przez policjantów odnalezione, a następnie trafiły do komendy. Wspólne działania kryminalnych z zamojskiej i chełmskiej komendy Policji doprowadziły do odnalezienia i zabezpieczenia ponad 2300 gramów amfetaminy.

Co więcej, w trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 39-latka kryminalni odnaleźli laboratorium, w którym amfetamina była wytwarzana. Zabezpieczyli tam sprzęt do przetwarzania i pakowania narkotyków, marihuanę oraz ciasteczka z narkotykami. Funkcjonariusze ustalili także, że w nielegalnej produkcji amfetaminy 39-latkowi pomagał wspólnik – 35-letni mieszkaniec powiatu bytomskiego. On również został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W miniony weekend obaj zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Odpowiedzą za to, że wspólnie wytworzyli znaczą ilość środków odurzających w postaci amfetaminy. Ponadto 39-latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości tego narkotyku. Wczoraj zamojski sąd przychylił się do policyjnego i prokuratorskiego wniosku o zastosowanie wobec podejrzanych izolacyjnego środka zapobiegawczego i wydał wobec nich postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

(fot. Policja Zamość)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie