Wjechał przed trolejbus i zaczął hamować. Jedna osoba trafiła do szpitala

Pasażerka trolejbusu trafiła do szpitala po tym, jak pojazd zaczął gwałtownie hamować. Na szczęście nic poważnego się jej nie stało.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12:30 na ul. Kunickiego w Lublinie w rejonie skrzyżowania z ul. Dywizjonu 303. Służby ratunkowe zostały powiadomione, że w wyniku nagłego hamowania trolejbusu, poszkodowana została jedna z pasażerek. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, trolejbus linii nr 160 jechał w kierunku centrum. Przed skrzyżowaniem kierujący renaultem mężczyzna, postanowił zmienić pas ruchu na ten, którym poruszał się trolejbus.

Po chwili dostrzegł, że w tym samym czasie zapaliło się pomarańczowe światło. Kierowca zaczął zwalniać, co najprawdopodobniej zaskoczyło kierowcę trolejbusu, który sądził, iż auto zdąży jeszcze przejechać. W wyniku nagłego hamowania jedna z pasażerek upadła na podłogę. Uskarżała się na dolegliwości, więc została przetransportowana do szpitala.

Jak nas poinformowano, na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

mpk7

2017-04-11 13:54:07
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Wina trolejbusu ponieważ kierujący pojazdem osobowym wykonał już manerw zmiany pasa ruchu i znajdował się na pasie i zahamował ze względu na zmieniająca się sygnalizacje a kierowca trolejbusu nie zachował szczególnej ostrożności oraz prawidłowego odstępu od poprzedzającego go auta. A tak wgl artykuł jest strasznie zagmatwany

  • Mongolskie prawo jazdy masz i lepiej sprzedaj auto bo tym razem ty bedziesz miec problemy wbijając sie przed trojejbus a to kilkanascie ton i hamuje inaczej i dłużej jak osobowy ale jak widac część ludzi ma z tym problem z myśleniem!!!
   Ale to typowe polaczki i chamstwo na drodze byle szybciej byle do przodu

 2. Pewnie troll na czerwonym by jeszcze pojechał (częsty widok).

  • Oj, 15 faza żółtego by jeszcze była 😀
   Ale też mam takie nieodparte przeczucie, że plan był aby zaatakować krzyżówkę na już czerwonym, a tu die musiał gość osobówką na żółtym zatrzymać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia