Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podejrzewali, że kłusuje. Podczas przeszukania znaleźli wnyki i amunicję (foto)

U jednego z mieszkańców powiatu lubartowskiego znalezione zostały wnyki i amunicja. Mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną.

W ostatnim czasie funkcjonariusze Państwowej Straży Łowieckiej w Lublinie ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Ostrówek w powiecie lubartowskim może zajmować się kłusownictwem. W czwartek, wspierani przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie udali się do miejsca jego zamieszkania.

W trakcie przeszukania domu oraz posesji okazało się, że podejrzenia strażników się potwierdziły. Ujawniono bowiem kilkanaście sztuk metalowych wnyków służących do kłusownictwa na zwierzynę łowną. Dodatkowo znaleziona została amunicja.

Mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną za posiadanie urządzeń kłusowniczych i amunicji.

(fot. Państwowa Straż Łowiecka)

4 komentarze

  1. Nie dzielił się z sąsiadami.

  2. Jak go za rękę nie złapali z tymi linkami to mu guzik zrobią, posiadać nikt mu nie zabrania tłumaczyć się będzie że znalazł w lesie to sobie zabrał żeby ktoś w to nie wlazł a zgłosić to miał później ale zapomniał. Znałem kiedyś takiego nygusa który tak się tłumaczył i dopiero gdy zdjął sarenkę i przywiózł ją do domu i zaczął oporządzać capnęli go na gorącym i już wytłumaczyć się nie zdołał. Wnyki straszna rzecz i powinni tępić za to bezpardonowo .

    • i pani w przedszkolu też się w podobny sposób tłumaczysz, że to nie ty naszczałeś w pieluchę tylko za regałem z zabawkami znalazłeś już obszczaną i postanowiłeś ją na siebie nałożyć a ona we wszystko ci wierzy

Z kraju