Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas kontroli granicznej pokazały fałszywe dokumenty. Obywatelki Ukrainy zostały zatrzymane

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie kobiety, które posługiwały się fałszywymi dokumentami. Obywatelki Ukrainy zostały zatrzymane.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na terenie drogowego przejścia granicznego w Hrebennem. Do odprawy granicznej na kierunku wjazdowym, stawiły się dwie obywatelki Ukrainy.

Jak się okazało w trakcie kontroli, kobiety posługiwały się fałszywymi dokumentami, które miały potwierdzać podjęcie przez nie zatrudnienia na terytorium Polski. Wkrótce 22 i 23-latka odpowiedzą za posługiwanie się przy kontroli granicznej fałszywymi dokumentami. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili w tym roku ponad 200 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

(fot. NOSG)

2 komentarze

  1. Zapisałyby się na jakiekolwiek studia, jeszcze by stypendium dostawały: jedno dla cudzoziemców, drugie za studia poza miejscem zamieszkania, plus różnego rodzaju ulgi za przejazdy, wejściówki… to nie muszą na bakier.

  2. Co za głupota. Ale fałszerz i sprzedawca fałszywek swoje zarobili.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo