Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podał się za pracownika gazowni, oszukał seniorkę na 300 złotych

Mieszkanka Świdnika otworzyła drzwi mężczyźnie, który podawał się za pracownika gazowni. Zaoferował jej zamontowanie czujnika gazu za kwotę 300 złotych. Gdy kobieta zapłaciła mężczyźnie, ten nie montując żadnego urządzenia, oddalił się z jej mieszkania.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosiła się 75-letnia mieszkanka miasta, która zrelacjonowała, że do jej mieszkania przyszedł mężczyzna w wieku około 40 lat i przedstawił się jako pracownik gazowni. W trakcie rozmowy zaproponował montaż urządzenia wykrywającego gaz.

– Oświadczył, że sprawdzi czy nie ulatnia się gaz w domu. W między czasie wypytywał kobietę m.in. o to czy mieszka sama. Zaproponował jej zamontowanie czujnika, który wykrywa ulatniający się gaz i powiadamia o tym fakcie służby. Kobieta za czujnik i za usługę zapłaciła mężczyźnie 300 złotych. Na uwierzytelnienie procederu mężczyzna wręczył kobiecie dowód wpłaty – jednak nie figurowały na nim dane firmy wykonującej usługę – relacjonuje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka ze świdnickiej Policji.

Po wzięciu pieniędzy nieznajomy opuścił mieszkanie kobiety nie montując ani nie pozostawiając żadnego urządzenia.

– Zwracamy się z apelem do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Jeżeli do naszego domu przyjdzie ktoś podający się za pracownika administracji, gazownika lub urzędnika poprośmy go o podanie nazwy instytucji w której pracuje i zweryfikujmy tą informację. Nie zdradzajmy informacji o swoim źródle i kwocie dochodu, ani z kim mieszkamy. O wizycie nieznajomych, szczególnie tych którzy chcą pobrać opłatę powiadommy swoich bliskich lub sąsiadów. Nie dajmy się oszukać! – apeluje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka.

Podał się za pracownika gazowni, oszukał seniorkę na 300 złotych

fot. Policja Świdnik

4 komentarze

  1. Gdyby przykleił do sufitu kapsel po piwie wszyscy byliby zadowoleni.

    • Prezez Franklubu Frania

      Hech, Wiejski Głupku, gdyby ktoś zaproponował Ci za darmoche zainstalowanie apki na smatfona przez którą mógłbyś nabijać darmowe bitcoiny, albo zkrakowanego Pegazusa przez którego mógłbyś podglądać nago somsiadkę to pewnie zesrałbyś się ze szczęścia i zapłacił.

  2. w lubelskiej gazowni to dziadki pracują a nie 40 latkowie xD

  3. A staruszka to co, aż taka ciemna?

Dodaj komentarz