690 680 960

Po raz kolejny zniszczono piłkarzom boisko. Tym razem wyznaczono nagrodę za pomoc w ujęciu wandala (zdjęcia)

Nieznana osoba wjechała samochodem na boisko niszcząc murawę. Jakby tego było mało, pojazd uszkodził też ławkę trenerską. Piłkarze wyznaczyli nagrodę pieniężną za pomoc w ustaleniu sprawcy.

Ludzka głupota nie zna granic, brakuje nam słów by takie zachowanie opisać – wyjaśniają piłkarze lokalnego klubu Astra z Leśnowic w powiecie chełmskim. Zniszczone bowiem zostało boisko na którym rozgrywają mecze. Co ważne, nie jest to pierwszy tego typu przypadek.

Pod koniec roku nieznana osoba wjechała samochodem na boisko niszcząc murawę. Jakby tego było mało, pojazd uszkodził też ławkę trenerską. Kierowca najprawdopodobniej na mokrej trawie stracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w wiatę. Obok znaleziono zbite lusterko, kawałki szkła oraz lakier z auta.

– Ciężka praca wielu ludzi przy doprowadzeniu murawy do bardzo dobrego stanu oraz jej częsta pielęgnacja poszła na marne. Liczymy, że nagroda pieniężna, jaką oferuje klub, zmotywuje do znalezienia sprawcy tego zdarzenia – informują piłkarze.

Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce w 2017 roku. Nocą przed meczem młodzi ludzie jeździli samochodem po murawie w wyniku czego zniszczone zostało jej ponad 60 proc. Niestety wówczas sprawców nie udało się ustalić.

Piłkarze apelują do wszystkich osób, które mają wiedzę na temat sprawcy lub też były świadkami zdarzenia, o kontakt z klubem. Za pomoc w odnalezieniu sprawcy zniszczeń wyznaczona została nagroda pieniężna.

(fot. Astra Leśnowice)

9 komentarzy

  1. Tylko Colombo, lub w ostateczności ojciec Mateusz

  2. a monitoring gdzies w poblizu nie nagralo nic

  3. Ale boisko, kawałek łąki, nawet drifta konkretnego nie było haha hahaha

  4. Po poprzednim razie nie nauczyli się, że warto by zainwestować w kamerę, a teraz nagrode dają? Nie wiem, nikt mi nigdy nic nie zrobił ale profilaktycznie mam kamerę, którą sam kupiłem, im już drugi raz zdewastowano murawę, dlaczego po pierwszym razie nie zainwestowali w kamerkę? Cenę rozbili by na kilkanaście osób, nawet by tego wydatku nie poczuli. A teraz płacz i obiecywanie nagrody. Zacznijcie w końcu myśleć racjonalnie

  5. Przejść się po mechanikach w okolicy lub blacharzach. zresztą pewnie Policja to zrobi 🙂

  6. Jak to się mówi obcy tego nie zrobił…tylko ktos z okolicy wystarczy sie rozejrzeć dopytac gdzie kto jaki ma samochód i gdzie u mechanika by stal. Skoro lusterko i kolor lakieru…
    Powodzenia w poszukiwaniach! Trzymam kciuki. Ale swoja drogą ludzie są podli na podworku by „se driftowal” głupek jeden…

  7. Kmioty zatarte! Sami szkodzą lokalnej społeczności (pospólstwu) 🙂

  8. dobrze wujowi moje pojdzie po rozum do glowy po rozwaleniu bmki

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt