Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Po latach obietnic PKP zaczyna tworzyć cykliczny rozkład jazdy. Na początek z Lublina do Warszawy

Pociągi z Lublina do Warszawy będą odjeżdżały 5 min po pełnej godzinie. Pozwoli to podróżnym łatwiej zapamiętać rozkład jazdy. To pierwsza trasa, na której wprowadzono cykliczny rozkład.

W niedzielę 11 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Jak już informowaliśmy, oprócz godzin odjazdów poszczególnych pociągów, na tory wyjedzie nowy IC Wieniawski, który będzie kursować na trasie Lublin – Poznań. Skróci się czas przejazdu między Zamościem a Hrubieszowem, a pociągi IC Sztygar, Bolko, Jagiełło i Morcinek mają obsługiwać nowoczesne składy. Na liniach regionalnych pojawią się też przystanki na żądanie.

Spore udogodnienie czeka też pasażerów podróżujących z Lublina do Warszawy. Rozkład na ten trasie został bowiem ułożony w formie cyklicznej. Oznacza to, że pociągi do stolicy będą odjeżdżać 5 min po pełnej godzinie. Pozwoli to podróżnym łatwiej zapamiętać rozkład jazdy dzięki stałym końcówkom minutowym kursowania pociągów.

I tak składy do Warszawy będą wyjeżdżały z Lublina o godz: 5:05 6:05, 7:05, 8:05, 10:05, 12:05, 14:05, 15:05, 17:05, 18:05 i 19:05. Jednak nie wszystkie pociągi kursujące na tej linii udało się PKP włączyć w cykliczny rozkład. Skład IC Inka relacji Lublin Główny – Warszawa Wschodnia odjedzie o godz. 6:35 a IC Czechowicz, również relacji Lublin Główny – Warszawa Wschodnia, o godz. 15:18. Co ważne takiego rozkładu jazdy nie udało się zbudować dla pociągów w relacji powrotnej.

Obietnice wprowadzenia tego typu rozkładu jazdy padały ze strony PKP Intercity od kilku lat. Utworzono go dopiero teraz i to zaledwie na dwóch trasach. Oprócz linii Lublin – Warszawa, podobne rozwiązanie zastosowano między Warszawą a Radomiem.

(fot. lublin112)

9 komentarzy

 1. Ło pajade do burniejki po burgera

 2. A kiedy zapowiadana predkosc pociągów 200km/h na tej trasie?

 3. Pięć minut po pełnej godzinie. Stąd siedemnasta, osiemnasta i dziewiętnasta piętnaście!

 4. ciekawe, kiedy będzie sensowne połączenie z Krakowem, np. trwające tyle czasu, ile przed wojną
  no i nie dwa dziennie, tylko może częściej

 5. to pkp jeszcze przewozi ludzi ? myślałem że to tylko przechowalnia milionerów

 6. Jak nie ma nic konkretnego to i bzdury są newsem. Tylko co mają zrobić ludzie po 19, ani ze stolicy ani z Lublina nie ma sensownego połączenia

  • żeby się dostać na czarter na lotnisko też nie ma szans…bo czartery wylatują o 5.00-6.00 rano…więc na lotnisku trzeba być około 3.00-4.00…
   pod tym względem to pustynia…lotów do Warszawy już nie ma ( jak były to też za późno)…busy w tych godzinach nie kursują…

 7. Może niech najpierw zaczną przestrzegać dotychczasowych godzin. Punktualność jest im obca…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo