Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany za szybko wjechał audi w zakręt. Po chwili uszkodził opla i radiowóz (zdjęcia)

28-latek kierujący audi z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie, gdzie zderzył się z oplem. Siła uderzenia przemieściła opla, który następnie uderzył w stojący na skrzyżowaniu radiowóz. Jak się okazało, kierujący audi był kompletnie pijany, miał 3 promile alkoholu w organizmie. W dodatku posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

Zgłoszenie o pijanym kierowcy

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 18.00. Policjanci z krasnostawskiej drogówki zostali skierowani do miejscowości Średnia Wieś. Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że drogą może poruszać się pijany kierowca audi.

W trakcie penetracji terenu mundurowi skierowali się w stronę Żółkiewki. Kiedy na skrzyżowaniu zatrzymali radiowóz, by ustąpić pierwszeństwa przejazdu dla jadącego opla vectry, nagle z drogi podporządkowanej z dużą prędkością wyjechało audi, które uderzyło w bok opla. Siła uderzenia spowodowała, że opel przemieścił się i uderzył w stojący obok radiowóz.

Kierujący audi kompletnie pijany

– Policjanci natychmiast pobiegli w kierunku audi. Za kierownicą pojazdu siedział młody mężczyzna, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Ponadto mówił bełkotliwie i miał problem z utrzymaniem równowagi. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Żółkiewka. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany wezwanemu na miejsce drugiemu patrolowi. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie – informuje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Na miejsce zadysponowano również pogotowie. Do szpitala przewieziony został kierujący oplem 25-latek oraz policjanci. Po badaniach wszyscy zostali zwolnieni. Odnieśli ogólne potłuczenia.

Zarzuty po wytrzeźwieniu

– Zatrzymany 28-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieje będą wykonywane z jego udziałem czynności procesowe. Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej, ale również jazdę wbrew posiadanemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje komisarz Anna Kamola.

Pijany za szybko wjechał audi w zakręt. Po chwili uszkodził opla i radiowóz (zdjęcia)

fot. Policja Krasnystaw

Pijany za szybko wjechał audi w zakręt. Po chwili uszkodził opla i radiowóz (zdjęcia)

fot. Policja Krasnystaw

PRZECZYTAJ

Motocykliści miejcie się na baczności. Policjanci zapowiadają intensywne, weekendowe kontrole

9 komentarzy

  1. Protestuję przeciwko twierdzeniu, że kierujący audi był kompletnie pijany, mając zaledwie 3 promile alkoholu w organizmie. Komplet dla prawdziwego Polaka waha się między 5-6 promille.
    Co udowodnili najmądrzejsi na świecie naukowcy amerykańscy.

  2. „za szybko wjechał audi w zakręt” – jak na aŁdi to dość wolno.

  3. Patrz w lusterka. Debile są wszędzie.

  4. 28 i bankrut na kilka lat . Teraz na przystanek z buta i czekać na busika .

  5. Bandytyzm drogowy od 500tys kary

  6. W takiej sytuacji policjanci powinni mieć ustawowe prawo rozstrzelać na miejscu.

  7. Wiadomo od dawna,że jak audi na drodze to ćwok za kierownicą

Dodaj komentarz