Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Motocykliści miejcie się na baczności. Policjanci zapowiadają intensywne, weekendowe kontrole

Lubelscy policjanci przez najbliższy weekend będą prowadzić wzmożone kontrole motocyklistów. Mundurowi będą przede wszystkim zwracać uwagę na niebezpieczne zachowania na drodze, brawurę i popełniane wykroczenia. Funkcjonariusze sprawdzą też stan techniczny oraz głośność wydechów.

Coraz więcej motocykli na drogach

Wiosenna aura sprzyja kierowcom jednośladów. Wielu z nich właśnie rozpoczyna sezon i pierwszy raz w tym roku wsiada za kierownicę motocykli.

– Niestety nie wszyscy pamiętają o bezpieczeństwie. Wiele osób nie mając jeszcze obycia z jednośladem wykonuje niebezpieczne manewry, które często kończą się wypadkiem. Niestety nie wszyscy stosuje się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, lekceważąc ograniczenia prędkości, czy też znaki mówiące o zakazie wyprzedzania. Dodatkowo, kierowcy samochodów po okresie zimowym nie zawsze pamiętają, że „motocykle są wszędzie” i niekiedy zapominają o częstym spoglądaniu w lusterka – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Dwa śmiertelne wypadki

W ostatnich dniach nie obyło się bez wypadków z udziałem motocyklistów. Pomimo tego, że sezon dopiero się zaczyna, na terenie powiatu lubelskiego odnotowano już dwa śmiertelne wypadki z udziałem kierujących jednośladami. Oba zdarzenia miały miejsce w Mętowie. W zderzeniu z oplem śmierć poniósł 29-latek. Z kolei z ciągnikiem rolniczym zderzył się 21-latek.

– Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tych wypadków. Jednocześnie apelujemy do kierowców o ostrożność, bezpieczną jazdę oraz zdrowy rozsądek, bowiem kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu. Nawet najprostsze manewry mogą zakończyć się tragicznie. We wszystkich zdarzeniach to właśnie kierujący jednośladami odnieśli obrażenia – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Intensywne kontrole motocyklistów

Na najbliższy weekend policjanci ruchu drogowego zapowiadają kontrole motocyklistów. Funkcjonariusze będą przede wszystkim zwracać uwagę na niebezpieczne zachowania na drodze, brawurę i popełniane wykroczenia. Mundurowi sprawdzą również stan techniczny oraz głośność wydechów.

Motocykliści miejcie się na baczności. Policjanci zapowiadają intensywne, weekendowe kontrole

fot. Policja Lublin

 

19 komentarzy

  1. Ostatni sprawiedliwy

    Nagminna jazda osobówek na czerwonym! To jest dramat motocykl szybko nabiera prędkości kierowca patrzy na światła a nie jak barany w osobówkach w telefon!

Dodaj komentarz